JACHTOSTOPEM WŚRÓD KANIBALI I ARTYSTÓW. SPOTKANIE PODRÓŻNICZE

01gru19:0020:30JACHTOSTOPEM WŚRÓD KANIBALI I ARTYSTÓW. SPOTKANIE PODRÓŻNICZE

„Jachtostopem wśród kanibali i artystów – rajskie archipelagi Vanuatu i Wysp Salomona”

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi podróżnikami Pauliną i Rafałem Sigiel. W trakcie prezentacji dowiemy się między innymi: Ile świń kosztuje dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Vanuatu? Jak smakuje mistyczny napój „kava kava” oraz dlaczego przed sporządzeniem musi on zostać przeżuty i wypluty przez młodych chłopców? Wspólnie zajrzymy do wnętrza wulkanu, który non-stop pluje lawą i jest w nieprzerwanym stanie erupcji od 500 lat, a także spotkamy się oko w oko z rekinem. Ponad to wiele innych ciekawostek o życiu, kulturze i zwyczajach na tym niezwykłym archipelagu na krańcu świata.

Podczas spotkania planujemy poczęstunek niespodziankę.:). Pokażemy również przedmioty codziennego użytku, rzeźby i ozdoby z Melanezji, wśród nich znajdą się wyroby z drewna palmy kokosowej i łupin orzechów kokosowych.

Odbędzie się również prezentacja książki „Pacyfik i jeszcze dalej”

Paulina i Rafał Sigiel, dwójka dobrze zapowiadających się obywateli ustrukturyzowanego społeczeństwa, goniąc w poszukiwaniu marzeń, zostawia wszystko i rusza przed siebie. Dookoła świata. Bez planu. Jak taka podróż ich zmieni? Czego nauczy o otaczającej nas rzeczywistości?
Niezwykła ciekawość świata i nieokiełznany optymizm prowadzą tych współczesnych wagabundów do najodleglejszych zakątków naszej planety. Z wyjątkową wnikliwością obserwują świat, wyłapując absurdy podpatrywanej codzienności. Z dystansem do podróżniczego zadęcia, błyskotliwie i przede wszystkim z humorem serwują nam podróżniczy koktajl, który czyta się jednym tchem.
Cztery miesiące jachtostopu na Pacyfiku, własny miniwan w Nowej Zelandii, a także ponad 150 tys. km wielkiej przygody z otwartym umysłem i wyczekiwaniem na nieznane. Poszukując sensu życia, Paula i Rafał podpatrują, jak archetyp wolności ma się dziś we współczesnym świecie.
Czy rzut monetą na Pacyfiku może zmienić plany podróżnicze na najbliższe pół roku? W jaki sposób współczesne kanały przerzutowe kokainy w Ameryce Łacińskiej wpływają na los rdzennych Indian? A w jaki oddziałują na świat podróżników i turystów? Ile świń warta jest dobra żona w hierarchicznych kulturach klanowych na Pacyfiku? A ile można dać za żonę używaną, tzw. „second hand”? Jak złapać jachtostop na Fidżi? Czy kolumbijscy sicarios na pewno już nie istnieją?
A ponadto w tle szlaki przerzutowe narkotyków pod nosem turystycznego eldorado, współcześni potomkowie kanibali w Melanezji, desaparecidos i porwania w Ameryce Łacińskiej czy ataki rekinów na Pacyfiku…

(Piątek) 19:00 - 20:30(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A