JEDNA Z TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY. WIECZÓR Z KULTURĄ ORIENTALNĄ. WSTĘP: 25 ZŁ.

06kwi20:0022:00JEDNA Z TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY. WIECZÓR Z KULTURĄ ORIENTALNĄ. WSTĘP: 25 ZŁ.

Serdecznie zapraszamy na kolejny wieczór z kulturą… nie tylko europejską. Tym razem proponujemy spotkanie z orientem!

W PROGRAMIE:

• KONCERT ZESPOŁU BUKRA

Bukra (po arabsku „jutro”) to polsko-orientalny zespół, który łączy bliskowschodnie i europejskie brzmienie. Swoją muzyką stara się budować most łączący te dwie kultury. Bukra gra oryginalne kompozycje autorstwa Tomasza Citaka i Humam Ammari oraz klasyczne utwory arabskie i europejskie w swoich własnych aranżacjach.

Skład zespołu:

Humam Ammari – pochodzący z Jordanii, piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie. Humam Ammari był jednym z pierwszych artystów w Jordanii śpiewających po angielsku. Humam wygrał konkurs Life On Stage 2016 i zagrał na Life Festival Oświęcim na tej samej scenie co Elton John oraz Queen + Adam Lambert.

Tomasz Citak
– skrzypek, altowiolista, kompozytor i aranżer. Naukę muzyki pobierał u swojego ojca dr Andrzeja Citaka, w Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Sączu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec i kompozycji. Studiował także kompozycję na Universitat der Kunste w Berlinie. Występuje jako instrumentalista.

Nidal Kalboneh – pochodzi z Palestyny, gra na lutni arabskiej (oud) i śpiewa. Obecnie mieszka w Polsce i jest studentem kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego marzeniem jest powrót do Palestyny i uczenie przyszłych pokoleń. Zwiedził Europę i Afrykę w ramach licznych stypendiów i programów wymiany międzynarodowej.

Marcin Figaj – basista, muzyk sesyjny, autor muzyki i tekstów.
Absolwent Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Poznaniu, od lat związany z muzyką chrześcijańską. Współtworzy zespół „33”, z którym nagrał dwa albumy – najnowszy z nich o tytule „Perła” ukazał się w 2017 r.

Jakub Szwarc – perkusista, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 ucząc się gry na fortepianie w szkole muzycznej w Kościanie. Jest absolwentem szkoły muzycznej II stopnia w klasie perkusji jazzowej, gdzie poznawał tajniki muzyki improwizowanej. Szkołę ukończył z oceną celujacą. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Współtworzy 2 projekty muzyczne: The Pineal i Smutne Piosenki.

• ANNA MENDAK „SAMIRA” – TANIEC

Tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jeszcze jako dziecko w zespole tańca nowoczesnego wrocławskiej szkoły tańca „Jast”, którego była członkinią przez kilka lat, występując na wielu pokazach i biorąc udział w turniejach w kraju i za granicą. Po kilku latach poszukiwań jej prawdziwą pasją okazały się jednak techniki orientalne i cygańskie.
Taniec orientalny w stylu egipskim kształciła pod okiem wielu pedagogów między innymi biorąc udział w kursach prowadzonych przez m.in. przez: Beatę i Horacio Cifuentesów, Zazę Hassana, Ehaba Atię, Khaleda Mahmouda, Orit Maftsir, Nour, Azizę, Fathiem a także gwiazdy Bellydance Superstars – Jillinę i Bożenkę. Na co dzień występuje zarówno solowo jako „Samira” jak i w duecie z egipskim tancerzem Ibrahimem Mahmoudem „Kimo” oraz prowadzi warsztaty na zaproszenie największych festiwali, ośrodków kultury i sztuki oraz szkół tańca w całej Polsce. Jako pedagog wielokrotnie gościła m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej „Dancing Poznań”, Międzynarodowym Festiwalu Tańca Jazzowego w Kielcach, podczas Lądeckiego Lata Baletowego, Festiwalu Nova Orient w Katowicach, na Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Krzyżowej, podczas Łódzkiego Festiwalu Flamenco oraz na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Dance Yourself” w Świnoujściu. W roku 2008 zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną w konkursie tańca orientalnego w Pradze. W latach 2008 – 2009 była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Brzucha „Nova Orient” w Katowicach. W 2015 roku pracowała jako choreograf głównej bohaterki egipskiego serialu „Arabian Nights” emitowanego przez Telewizję Arabską. Dziś jest jedną z najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce.

• WYSTAWA FOTOGRAFII
  • DEGUSTACJA: asabe al arosa (paluszki panny młodej) czyli arabskie sajgonki:)

Bilety: 25 zł.

Rezerwacja i sprzedaż:
22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl
Bilety można kupić osobiście w godzinach pracy sekretariatu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00.

Dla tych, którzy cenią swój czas uruchomiliśmy możliwość zakupu za pośrednictwem przelewu bankowego. W tytule przelewu należy podać: ilość biletów, imię i nazwisko i tytuł imprezy „Jedna z tysiąca i jednej nocy 06.04.2018”.

Numer konta
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

ZAPRASZAMY!

(Piątek) 20:00 - 22:00(GMT+00:00)