NOCHE DE FLAMENCO. IMPREZA BILETOWANA

20paź20:0022:00NOCHE DE FLAMENCO. IMPREZA BILETOWANA20:00 - 22:00(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorPoczytalnia

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z kulturą Andaluzji!

Wystąpią:

ALEJANDRO SILVA TRIO
– koncert muzyki flamenco

Alejandro Silva urodził się w 1984 roku w Kadyksie. Jest synem śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii. Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco  nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych. W Legionowie będzie mu akompaniował Damian Kowaliński, pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku. W programie koncertu znajdują się utwory z gatunku flamenco puro, czyli tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji.

ANNA MENDAK – taniec flamenco

Anna Mendak to jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco.  Przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo jako „Samira” na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana  jako ceniony pedagog podczas licznych festiwali tańca i na zaproszenie szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

Ponadto w programie:

SUKNIE I STROJE SCENICZNE NADII MAZUR – wystawa

Nadia Mazur ukończyła 3-letnią Akademię Tańca w Sevilli oraz choregrafię na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Jest absolwentką Muzykologii na UW. Współpracuje z Operą Wrocławską, Teatrem Komedia [Zorro], Teatrem Kamienica, nagrywa dla telewizji (Polsat), we flamenco i paso doble kształci profesjonalistów np. Stefano Terrazzino czy Jana Klimenta, a także tworzy swoje spektakle taneczne i spektakle muzyczne. Zaprezentowane na wystawie stroje zostały uszyte w Hiszpanii. Stamtąd pochodzą również  akcesoria , ludowe chusty i kapelusze/sombrero.

MALARSTWO LA BOGUSHY – wystawa

Artystka na stałe mieszka w Grenadzie, Hiszpania.  Jest Cyganką. Od kilkunastu lat tańczy flamenco. Te elementy silnie wpływają na jej obrazy.

DEGUSTACJA TORTILLI – serwuje restauracja SOL Y SOMBRA

Bilety (25 zł) i szczegółowe informacje:

22 732 00 36  wew. 104

info@bibliotekalegionowo.pl

lub osobiście w sekretariacie Poczytalni (II piętro budynku dworca kolejowego, ul. Kościuszki 8A)

20 październik 2017 20:00 - 22:00(GMT+02:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A