Konkurs Recytatorski „Bajczytanki pani Hanki”

15 maja odbył się finał  pierwszej edycji Konkursu Recytatorskiego „Bajczytanki pani Hanki”. Jego organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności. W recytatorskie szranki stanęło kilkunastu uczestników reprezentujących legionowskie szkoły podstawowe klasy I-III. Byli oni oceniani przez jury w składzie: Hanna Niewiadomska, Marzena Michrowska, Dorota Przekazińska i Tomasz Talarski. Oceniany był ogólny wyraz artystyczny, kultura słowa oraz interpretacja tekstu. Kolejna edycja konkursu za rok. Zapraszamy.

Nagrodzeni

Klasy 1

1 miejsce Alicja Stępień „Rdza” SP nr 8.
2 miejsce Agata Bartecka „Mądra Sowa z Chotomowa” SP nr 8.
3 miejsce Grzegorz Styś „Dziura Dziumdzia” SP nr 4.

Klasy 2

1 miejsce Liliana Przekazińska „Ara” Sp nr 8 oraz Adam Kalinowski „ Pobudka” SP nr 1.
2 miejsce Piotr Śmiałek „Bąk” SP nr 8 SP nr 8.
3 miejsce Alicja Opacka „Szachownica” SP nr 1.

Wyróżnienie : Adam Bakun „Mądra Sowa z Chotomowa” SP nr 8.

Klasy 3

W tej kategorii nagród głównych nie przyznano. Natomiast wyróżnienia otrzymały:
Kinga Dybowska „ Szklanka przechwalanka” SP nr 8, Milena Maguda „Zebra” SP nr 8.