Święta, Święta… w filii nr 2

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Dla najmłodszych jest to czas odwiedzin Świętego Mikołaja, ubierania choinki, prezentów… Biblioteka oczywiście wychodzi temu naprzeciw. 5 i 12 grudnia w filii nr 2 odbyły się tematyczne zajęcia w ramach cotygodniowych Poranków z Bajką.

To były bardzo świąteczne dwa tygodnie. W przeddzień Mikołajek dzieci przyszły do biblioteki, żeby pomyśleć trochę o podarunkach dla siebie, swoich bliskich, koleżanek i kolegów. Zapoznały się książeczkami o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowały worki z prezentami, a nawet same otrzymały drobne upominki. Tydzień później musiały wykazać się pomysłowością i kreatywnością, bo przecież choinka musi być kolorowa i strojna 🙂 W ruch poszły papiery, wstążki, klej, brokat… Ostatecznie w filii nr 2 pojawiło się świąteczne drzewko, które przez cały sezon będzie cieszyło oczy odwiedzających.