Lato z biblioteką 2019

29lip(lip 29)10:0009sie(sie 9)16:00Lato z biblioteką 2019

Akcja organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie trwa od 29 lipca do 9 sierpnia w turnusach tygodniowych (pierwszy tydzień – 29 lipca – 2 sierpnia, drugi tydzień – 5 – 9 sierpnia). Opłata za jeden tydzień zajęć to 259 złotych (w tym 3 wycieczki). Akcja dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Harmonogram zajęć:

Pierwszy tydzień

Temat przewodni: Mapy

Będziemy wspólnie czytać mapy, rysować je i wędrować z nimi w wyobraźni i w rzeczywistości. Dowiemy się, dlaczego na mapach malowano smoki, nieistniejące wyspy i Australię do góry nogami. Warsztaty plastyczne, teatralne i literackie powiodą nas w daleką drogę przez świat odwzorowany na mapach geograficznych i literackich.

Zajęcia dodatkowe:

1. Warsztaty: „Zmaluj COŚ z It’s my t-shirt!” – robienie własnych grafik na koszulkach;
  2. Warsztaty wprowadzające do technologii 3D (projektowanie, drukarki i okulary VR).

Wycieczki:

1. Jachranka: basen, parki linowy i ognisko z kiełbaskami;
  2. Sady Klemensa w Podskarbicach Szlacheckich – Rodzinny Park Rozrywki (w tym obiad);
  3. Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku „Spacer w koronach drzew” lub Park Moczydło w Warszawie (w zależności od pogody).

Drugi tydzień

Temat przewodni: Podróże po Afryce.

Zdobywanie tego kontynentu zaczniemy historią Kazimierza Nowaka czyli rowerem przez Afrykę. Zajęcia przybliżą dzieciom kulturę i zwyczaje panujące w Afryce, poznają codzienne obowiązki, troski mieszkańców oraz jej tajemnice. Zajęcia prowadzone będą pedagogiką zabawy więc nie zabraknie zabaw ruchowych, literackich i plastycznych.

Zajęcia dodatkowe:

Wycieczki:

1. Jachranka: basen, parki linowy i ognisko z kiełbaskami;
  2. Park Rozrywki Julinek (w tym obiad);

Istnieje możliwość indywidualnych zapisów na organizowane wycieczki.

Koszty wyjazdu:

1. Jachranka – 60 zł / osoba
  2. Rodzinny Park Rozrywki „Sady Klemensa” – 80 zł / osoba
  3. Ścieżka edukacyjna w Pomiechówku „Spacer w koronach drzew” – 15 zł / osoba.
  4. Park Moczydło w Warszawie – 25 zł / osoba.

Regulamin akcji „Lato z biblioteką” do wglądu w siedzibie organizatora.

Zapisy 17 czerwca w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie (ul. Tadeusza Kościuszki 8A, II piętro) w godzinach od 17.00 do 19.00.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie (wycieczki) i Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie (zajęcia warsztatowe)

Partner akcji:

Lipiec 29 (Poniedziałek) 10:00 - Sierpień 9 (Piątek) 16:00(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A