Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

MY ORMIANIE. WIECZÓR Z KULTURĄ ARMENII. WSTĘP: 25 ZŁ

19paź20:0021:30MY ORMIANIE. WIECZÓR Z KULTURĄ ARMENII. WSTĘP: 25 ZŁ20:00 - 21:30(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na kolejny wyjątkowy wieczór w Poczytalni. Tym razem zaprezentujemy Państwu kulturę przepięknej Armenii.

W programie:

  • koncert Kamil Radzimowski Band w składzie:

Kamil Radzimowski – duduk, oud, wokal. Kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny. Pomysłodawca projektu i kompozytor wszystkich utworów zawartych w Odgłosach zanikającego świata. Prowadzi studio nagrań „Pasja” w Warszawie. W 2010 roku zaczął rozwijać swoją pasję ucząc się gry na trzech instrumentach etnicznych, tj. oud, i duduk ormiański. Wydał 5 płyt solowych: Armenian Duduk część 1 i 2 o charakterze muzyki filmowej z mocnymi wpływami brzmień arabskich i ormiańskich oraz Stwórca Świata oraz Made in Heaven. Koncertował z czołowymi polskimi dyrygentami: Tadeusz Wicherek, Bohdan Jarmolowicz, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba oraz gwiazdami muzyki: Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach.

Mateusz Chmielewski – ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie Muzyki oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Występuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych. Mateusz jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. zajął I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Puli (Chorwacja)

Książę – Adeb Chamoun – Aramejczyk – pochodzi z Syrii z malowniczego miasteczka Hasaka. Urodzony w muzycznej rodzinie, skąd doświadczenie muzyczne zdobywał od najmłodszych lat. Jego nauczycielem był brat Abdul – obecny mistrz gry na instrumentach perkusyjnych w Syrii. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich. tj riq, darabuka, tar, daf, cajon, conga bongos timbales. Muzyka, którą gra jest w stylu jazzowym, etnicznym, arabskim, tureckim i perskim, latynoskim oraz folklor polski. Talent rozwijał w miasteczku Alipo i Damszku, gdzie brał udział w festiwalach muzyki orientalnej. Dzięki temu został zauważony przez Samira Kwefati wybitnego kompozytora muzyki orientalnej i klasycznej, z którym nawiązał 3 letnią współprace. W 2007 przyjechał do Polski.

  • wystawa rzeźby – Edvard  Manukyan
  • ręczna biżuteria z minerałów – Sonia Muradyan
  • poczęstunek przygotowany przez restaurację „Smaki Kaukazu”

 

Godzina

19 październik 2018 20:00 - 21:30(GMT+02:00)

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Pozostałe wydarzenia

Poczytalnia

Wyznacz trasę

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ