TEATR W POCZYTALNI. ROMANS Z PAJACEM. WSTĘP WOLNY

05paź19:0020:30TEATR W POCZYTALNI. ROMANS Z PAJACEM. WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na drugi spektakl w ramach teatralnego cyklu „Do trzech razy sztuka”. Spektakl Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego pt.: „Romans z pajacem, czyli wielka sława to żart!…” „Romans z pajacem” to przedstawienie oparte na tekście napisanego 100 lat temu opowiadania Stefana Kiedrzyńskiego (1886 – 1943) – przedwojennego prozaika i komediopisarza, scenarzysty kilku filmów z tamtego okresu (m.in. „Kłamstwo Krystyny”). Spektakl bawi i wzrusza, jest w nim dużo muzyki. Wędrowna trupa aktorska trafia do małego miasteczka, w którym ma dać „jedyne: powitalne i pożegnalne” przedstawienie w sali miejscowej straży ogniowej. Dyrektor wędrownego teatru Alfred Morelski zaprasza na spektakl mieszkańców miasteczka arią „Wino, kobieta i śpiew…” Johanna Straussa. Dyrektor Morelski ulega czarowi młodziutkiej córki miejscowego dziedzica, którą zaprasza na spektakl – Moniki. Fascynacja okazuje się wzajemna, bo młoda panna tęskni za sławą, zamierza zostać aktorką a doświadczony aktor deklaruje pomoc w realizacji jej pragnienia… W spektaklu występują młodzi warszawscy aktorzy:

Kinga Suchan
Jacek Zienkiewicz
Michał Winiarski.

Reżyseria: Waldemar Matuszewski
scenografia: Barbara Batyra
opracowanie muzyczne: Ewa Szymańska.

Wejściówki będą dostępne od 23 września w Poczytalni (II piętro) od 19.00 do 21.00. UWAGA! Jedna osoba może otrzymać tylko 2 wejściówki!

Zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Do trzech razy sztuka”.

(Sobota) 19:00 - 20:30(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A