Za nami ostatnie wydarzenie z cyklu „Bajkowa Poczytalnia w bibliotece i w plenerze”, które pomimo deszczowej aury przyciągnęło wielu uczestników. Tym razem w sali widowiskowej Poczytalni gościliśmy muzyków z programem smykofonicznym „Muzyczna walizeczka”.
Artyści z zespołu Trio (Paulina Łuba, Przemysław Skałuba i Rafał Grząka) zabrali dzieci i ich opiekunów w niezwykłą podróż muzyczną przez Francję, Chorwację, Włochy, Argentynę, USA, Węgry, Czechy i Polskę. Mali słuchacze mieli okazję poznać utwory klasyczne z różnych zakątków świata oraz dowiedzieć się więcej o takich instrumentach jak: akordeon, klarnet, duduk, saksofon, a także o… niezwykłych możliwościach ludzkiego głosu.
Po koncercie odbyły się warsztaty artystyczne, które poprowadziła Adrianna Drązikowska. Uczestnicy samodzielnie wykonali własne instrumenty – grzechotki z nasion roślin (m.in. fasoli i soi), rozwijając przy tym swoją kreatywność, zdolności manualne i poczucie rytmu.
Wydarzenie 'Muzyczna walizeczka” było zwieńczeniem spotkań teatralnych dla dzieci w tym sezonie. Mali widzowie, którzy zebrali minimum trzy stempelki na specjalnych karnetach, otrzymali na zakończenie pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe upominki.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a artystom za wspólne tworzenie magicznej atmosfery wokół sztuki teatralnej, muzyki i zabawy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:
—————-
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Mazowsze serce Polski