Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

O chłopcu, który przeżył

 ,,O Harrym Potterze – chłopcu który przeżył”. To nasza kolejna propozycja lekcji bibliotecznej. Tym razem gośćmi biblioteki byli uczniowie szkoły podstawowej w Wólce Radzymińskiej. Dzieci zostały także oprowadzone po naszym „królestwie”  i zapoznane z naszymi zbiorami.

Następnie miały okazję spędzić czas na słuchaniu fragmentów z książek ,,Harry Potter i kamień filozoficzny” oraz ,,Harry Potter i więzień Azkabanu”. Słuchanie treści książek przeplatały zabawy plastyczne. Dzieci rysowały karty czarodziejów, tworzyły z makulatury magiczne stwory, następnie prezentowały je innym grupom. Pojawiały się tam karty z postaciami z  książki, np. z Hermioną Granger, Sami-Wiecie-Kim wyposażonym w miecz świetlny ale również całkiem nowe postacie jak Człowiek Ogórek czy Pan Skarpeta. Dołączyły potem do nich różne stwory, m.in. sokół toaletowy, zagrożona wyginięciem magiczna kobra, wężoptak, znikający motyl, latająca głowa i wiele innych.

Na koniec przeczytano dzieciom fragmenty z ,,Baśni barda Beedle’a” co było przyjemnym zakończeniem bibliotecznych zajęć.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.