Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

#TataTeżCzyta – edycja 2024

Czytajcie! Czytanie daje wolność! Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024.
Dlaczego każdy regularnie czytający rodzic to fundament przyszłości dziecka? Jak rodzinne czytanie buduje poczucie wolności i sprawczości? W jaki sposób wzmacnia autentyczne partnerstwo i buduje głęboką relację mężczyzna-dziecko? Po jakie lektury sięgać, by wspólne czytanie było wspaniałą przygodą? I dlaczego to takie ważne, by tata, wujek czy opiekun też czytał? Na te pytania odpowiada kampania organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak. Głównym celem kampanii jest zachęcenie mężczyzn, a w szczególności ojców i opiekunów do czytania dzieciom.
Jak wynika z najnowszych badań czytelnictwa przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, panowie sięgają po lekturę zdecydowanie rzadziej niż kobiety (odpowiednio 36% i 50%). Jednocześnie zaangażowanie czytelnicze w polskich rodzinach nie jest bardzo intensywne. Z badań „Family Power 2” przeprowadzonych przez Grupę IQS wynika, że 41% rodziców uważa czytanie książek za wartość wartą przekazywania dzieciom. To niestety niski odsetek. Przełożenie tej teorii na praktykę pokazuje zaangażowanie jeszcze niższe od deklarowanej wartości: jedynie 38% kobiet i 30% mężczyzn potwierdziło, że czyta swojemu dziecku.
Zachęcamy do korzystania ze specjalnie przygotowanej broszury oraz polecanych źródeł, które uświadamiają, dlaczego czytanie jest tak bardzo ważne.
Share Post
Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ