Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

W drogę z niedźwiedziem brunatnym i pandą małą

„Im więcej wiemy o przyrodzie, tym lepiej możemy ją chronić” – z tą myślą pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie tej jesieni po raz trzeci przystąpią do Programu z Pandą przygotowanego przez Fundację WWF Polska.

Tym razem do wspólnej wędrówki przez lasy i gęstwiny, a nawet morza i oceany przyłączą się dwie drużyny młodych odkrywców i odkrywczyń: trzecioklasiści i trzecioklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika.  Ich przewodnikiem będzie nasz rodzimy olbrzym – niedźwiedź brunatny. Drugą drużyną będą przedszkolaki z grupy III z Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody . Ich przewodniczką będzie panda mała.

Czego uczestnicy mogą się spodziewać po tym programie? Przeniknięcia do świata przyrody, uczenia się przez doświadczenia, poznania zagadnień związanych z różnorodnością biologiczną oraz ochroną siedlisk, a przede wszystkim dobrej zabawy. A wszystko po to, żeby byli świadomymi mieszkańcami Ziemi, starali się podejmować lepsze i bardziej przyjazne planecie decyzje oraz rozumieli, że to, jaki mamy klimat, zależy też od nas.

Tradycyjnie wędrówka zakończy się wydarzeniem, do którego zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Legionowa.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.