Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

„Wędrujące Czytanie” już na koniec lipca!

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie po raz kolejny zaprasza na wakacyjne „Wędrujące Czytanie”!

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną odsłonę Wędrującego Czytania, które odbędzie się w kilku lokalizacjach powiatu legionowskiego. W tej edycji będziecie mieli okazję poznać naszego niesamowitego gościa – Tomasza Samojlika – biologa, popularyzatora przyrody, rysownika i twórcę komiksów.

Zapraszamy na warsztaty „Chodź, narysuj mi las” oparte na książkach „Żubr Pompik”, „O rety! Przyroda”, „Pikotek chce być odkryty” oraz komiksach „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”. Warsztaty pokażą dzieciom, jak w prosty sposób narysować las i zamieszkujące go zwierzęta, od najmniejszych ryjówek po największe żubry. Przy okazji wspólnego rysowania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wielu zaskakujących rzeczy o zwyczajach i zachowania zwierząt oraz o tym, jak niezwykłe jest miejsce ich życia – las.

Zapraszamy na pięć leśnych spotkań z Tomaszem Samojlikiem:

30 lipca godzina 10:00 Legionowo, Park Solidarności za Urzędem Miasta, ul. Sowińskiego 6

30 lipca godzina 12:00 Jabłonna, Park obok Pałacu w Jabłonnie, ul. Modlińska 105

31 lipca godzina 9:00 Wieliszew, Gminny Ośrodek Kultury ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej)

31 lipca godzina 11:00 Serock, Centrum Kultury i Czytelnictwa, ul. Pułtuska 35

31 lipca godzina 13:00 Nieporęt, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt, ul. Dworcowa 9a

Wędrujące czytanie to akcja organizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie, która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z powiatu legionowskiego. Odbywa się każdego lata od roku 2019 w pięciu lokalizacjach powiatu, tj.: JabłonnieLegionowieNieporęcieSerocku i Wieliszewie we współpracy z tamtejszymi bibliotekami. Wędrujące czytanie to spotkania z pisarzami literatury dziecięcej, podczas których autorzy czytają swoje książki oraz zapraszają czytelników do różnych animacji literackich. Każdej odsłonie wydarzenia towarzyszą inne tematy i motywy.

Share Post
Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ