Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Zapraszamy na Noc Bibliotek!

Już w najbliższą sobotę (1.10.) odbędzie się VIII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. Z tej okazji atrakcji nie zabraknie także w Poczytalni, gdzie przewidziane zostały różnorodne wydarzenia sąsiedzkie w ramach realizacji projektu „Biblioteka – dom inicjatyw”, dofinansowanego z programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Ponieważ tegoroczna edycja wydarzenia ma zwrócić uwagę na literaturę i siłę lokalnej społeczności, wśród planowanych na ten dzień aktywności przeważać będą takie, które wspierają kształtowanie się relacji między mieszkańcami Legionowa i propagowanie dzielenia się wiedzą i zasobami.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane o godzinie 16.00 odsłonięciem tablicy sąsiedzkiej, umiejscowionej na klatce schodowej biblioteki. Każdy będzie mógł umieszczać na niej swoje ogłoszenia czy komunikaty, tablica ma stanowić sposób na wymianę informacji także dla tych osób, które nie korzystają z Internetu, albo ten kanał komunikacyjny jest dla nich niewystarczający.

Od godziny 16 do 18, na II piętrze Poczytalni, będzie trwała wymiana książek, roślin i zabawek – każdy będzie mógł przy tej okazji pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i znaleźć coś dla siebie. Przynoszone na wymianę przedmioty powinny być w dobrym stanie, nie można będzie też wymieniać słowników, encyklopedii, podręczników, katalogów itp. W tym samym czasie prowadzone będą animacje dla dzieci, tak aby rodzice mogli wziąć swobodny udział w tym i innych punktach programu.

O godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne klubu czytelniczego „Pogaduchy o książkach”. Grupa ta jest skierowana do osób, które chcą porozmawiać o czytanej literaturze, ale nie odnajdują się w formule tradycyjnego klubu książki, ze z góry narzuconą pozycją do omawiania.

Na godzinę 18.00 przewidziane jest otwarcie wernisażu prac artystów z Pracowni Sztuka Tworzenia „Mam oko na sztukę”, a między 18 a 20 odbędą się warsztaty kreatywne. Miejscowi artyści podzielą się swoimi umiejętnościami i zaproszą uczestników do wspólnej pracy – będzie można spróbować swoich sił w rysunku, ceramice, zrobić swój własny breloczek z makramy i wiele innych ciekawych niespodzianek.

Także między 18 a 20 w przestrzeni biblioteki na I piętrze będzie można wziąć udział w grze terenowej – przy zgaszonych światłach na uczestników będzie czekał szereg zagadek i wyzwań związanych z literaturą.

Tego dnia biblioteka będzie wyjątkowo otwarta w godzinach 12.00-20.00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2015.

Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.