Zinoteka: rusza Otwarty Warsztat Zinowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie rozpoczyna projekt Zinoteka dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pod koniec lipca w bibliotece ruszy Otwarty Warsztat Zinowski, będzie można także oglądać wystawę o zinach. Projekt inspirowany jest fenomenem zinów i książki artystycznej.

– Ziny są to małe, niezależne wydawnictwa. – mówi Monika Rejtner, pomysłodawczyni projektu. – Zazwyczaj wykonywane i wydawane samodzielnie przez miłośników jakiegoś tematu. W Poczytalni będziemy tworzyć własne książki na ważne i interesujące nas tematy. Technika dowolna: kolaż, rysunek, tekst komputerowy. Warsztat będzie otwarty między 16 a 19, można przyjść w dowolnym momencie i wyjść kiedy się chce. Mamy plan, żeby ziny były tworzone w kilku egzemplarzach, a jeden wzorcowy został u nas dostępny dla innych czytelników.

Otwarty Warsztat Zinowski rozpocznie się pod koniec lipca w Poczytalni i będzie trwał aż do końca wakacji. Warsztat będzie miejscem otwartym dla wszystkich, niezależnie do wieku, umiejętności i zdolności. Zapewniamy materiały, wsparcie animatorów i twórczą atmosferę. Każde spotkanie będzie poświęcone książkom związanym z określoną tematyką, ale uczestnicy będą mogli podsunąć tematy i tworzyć także zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Ziny to twórczość fanowska i samodzielna, wymaga zaangażowania w temat i entuzjazmu twórcy. Niektóre egzemplarze zinów powstałe w bibliotece staną się częścią księgozbioru i będzie można z nich korzystać. Warsztat czynny będzie w każdą środę w godzinach 16.00 -19.00 i można dołączyć do niego w każdej chwili.

Zaplanowane tematy i terminy:
1. Science Fiction i utopia: 22.07
2. Historia prawdziwa i nie: 29.07
3. Smoki i inne stworzenia: 5.08
4. Szkoła i ja: 12.08
5. Podróże i podróżnicy: 19.08
6. Wiersze i nie tylko: 26.08

Na każde spotkanie można się zapisać mejlowo: mrejtner@bibliotekalegionowo.pl oraz przez wydarzenie na facebooku. Liczba miejsc ograniczona. Biblioteka zobowiązuje się do zapewnienia bezpiecznych warunków spotkań. Krzesła będą rozstawione w odległości min.1.5 m, w odpowiednio dużej sali. Zapewniamy także stały dostęp do płynu do dezynfekcji rąk.