KANABASIS. TEATR TAŃCA. WSTĘP WOLNY

15wrz20:0021:00KANABASIS. TEATR TAŃCA. WSTĘP WOLNY20:00 - 21:00(GMT+02:00) SCENA ZA RATUSZEM, Legionowo, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41 OrganizatorStowarzyszenie Myślących Pozytywnie i Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Kanabasis to połączenie dwóch słów: katabasis (ruch zstępujący, zejście do otchłani) i anabasis (ruch wznoszący).

Kanabasis to podróż archetypowych postaci przez mityczny czas i przestrzeń Śnienia w poszukiwaniu zagubionej mocy, zagubionej duszy.

Spektakl zbudowany jest wokół postaci La Loby – Śpiewającej Nad Kośćmi. Kości symbolizują odrodzenie, to, że jesteśmy w posiadaniu źródła, elementu pierwotnego, więc mamy moc naprawić wszelkie spustoszenia psychiki.

La Loba „… śpiewa im pieśń odrodzenia… śpiewać znaczy mówić głosem duszy – na zasłanej kośćmi pustyni duszy kieruje na nas swe tchnienie – przeobrażając nas…” (Pinkola Clarissa Estes, Biegnąca z wilkami).

TEATR LIMEN BUTOH
KANABASIS
(spektakl plenerowy)

Koncepcja i reżyseria: Sylwia Hanff
Taniec Butoh: Sylwia Hanff, Grażyna Chmielewska
Design: Moni Worsztynowicz i Sylwia Hanff

fot. Przemysław Rytka

W przypadku złych warunków atmosferycznych przedstawienie odbędzie się w sali widowiskowej Poczytalni (ul. Tadeusza Kościuszki 8A).

15 wrzesień 2017 20:00 - 21:00(GMT+02:00)

SCENA ZA RATUSZEM

Legionowo, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41