SIGA SIGA, CZYLI GRECKI PRZEPIS NA ŻYCIE. WSTĘP PŁATNY

16lut20:0021:30SIGA SIGA, CZYLI GRECKI PRZEPIS NA ŻYCIE. WSTĘP PŁATNY20:00 - 21:30(GMT+01:00) OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z kulturą grecką! Tytuł programu „Siga, siga czyli grecki przepis na życie”

ZESPÓŁ OLYMPOS narodził się w 1999 roku w Warszawie. Na przestrzeni lat występował na wielu estradach i brał udział w różnego rodzaju wydarzeniach, między innymi:
– w programie „Kawa czy herbata” (TVP 1)
– w programie „Europa da się lubić” (TVP 2)
– w programie „Goście, goście” (TVN Warszawa)
– podczas Europejskiego Dnia Języków (Warszawa 2009)
– w spektaklu „Skok z wysokości” z Krystyną Jandą w roli głównej (Teatr Polonia)
– dla ambasad Cypru i Grecji
Repertuar zespołu obejmuje muzykę wyłącznie z rdzennych regionów Grecji. Brzmienie wytwarzane przez czterech muzyków doskonale oddaje klimat mitycznego świata i kultury Grecji. Bouzouki, darbuka, akordeon, instrumenty klawiszowe i wokal to zestawienie optymalne dla uzyskania dźwięków poruszających a jednocześnie porywających do tańca.

BEATA BETAKI KUCZBORSKA autorka bloga „Greckie opowieści Betaki” – strony o kilkudziesięciu podróżach do Grecji zilustrowanej wieloma fotografiami, z krótkimi wskazówkami: co, gdzie i dlaczego warto zobaczyć. Opowiadam tam o podróżach (tych dłuższych i krótszych), ciekawych, a czasem mało znanych miejscach, ale o tych znanych również, o kulturze greckiej: filmach, muzyce, książkach z Grecją w tle i o ważnych dla Greków, bądź dla niej osobach, o greckiej codzienności, zwyczajach, obyczajach i tradycjach, o tym, co związanego z Grecją dzieje bądź działo się w Polsce, opowiada wreszcie i o kuchni greckiej, która jest niezmiernie ważnym elementem greckiego życia.

ZESPÓŁ ILIOS w składzie: Irena Argiro Tsermegas, Bożena Głodkowska, Tomasz Kozłowski, popularyzuje kulturę tańca greckiego w ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Grecji. Naszymi nauczycielami byli instruktorzy i tancerze z Hellady (w tym ze słynnego Teatru Tańca im. Dory Stratu w Atenach): Savas Chadzijeorjiu, Sterjos Theocharidis, Angeliki Drakopulu, Kiriakos Chamalidis, Jota Konstandinu, Janis Karajanis. Znajomość tańca pogłębiają, uczestnicząc każdego roku w zabawach i festynach w różnych regionach Grecji.
Od przeszło dziesięciu lat organizują w Warszawie warsztaty tańca greckiego, które są okazją do poznania tradycji muzycznej wielu regionów – od Grecji kontynentalnej, przez wyspy, po miejskie rembetiko. Biorą także udział w festiwalach i innych imprezach na Mazowszu i w całej Polsce (poza Warszawą były to dotychczas m.in.: Tarnowskie Góry, Lądek-Zdrój, Wrocław, Szydłowiec, cykl imprez Karawana Europa). Taniec grecki jest ich pasją i przyjemnym sposobem na odreagowywanie codziennych stresów.

EWELINA TUŻNIK-PŁESZKA – ur. 15. 12. 1979 roku w Ożarowie (woj. Świętokrzyskie). W 1999 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie na wydziale Tkaniny Artystycznej. Od 1999 do 2004 roku studia w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Waldemara Szysza. Aneks z Malarstwa u prof. Barbary Szubińskiej. Aneks z Rysunku u prof. Franciszka Starowieyskiego. Jej praca dyplomowa znalazła się wśród 12 najlepszych polskich dyplomów w zakresie sztuk pięknych, oraz została nominowana do Nagrody Prezydenta RP. Studia menadżerskie w zakresie Zarządzania w Kulturze i Sztuce. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W latach 2005-2007 mieszkała i tworzyła w Grecji, w Atenach dokąd najchętniej, nie tylko twórczo, powraca.

Bilety: 25 zł.

Rezerwacja i sprzedaż:
22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl
Bilety można kupić osobiście w godzinach pracy sekretariatu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00.

Dla tych, którzy cenią swój czas uruchomiliśmy możliwość zakupu za pośrednictwem przelewu bankowego. W tytule przelewu należy podać: ilość biletów, imię i nazwisko i tytuł imprezy „Siga, siga czyli grecki przepis na życie 16.02.2018”.

Numer konta
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

16 luty 2018 20:00 - 21:30(GMT+02:00)