AKADEMIA WIDZÓW. WSTĘP WOLNY

06paź18:3020:00AKADEMIA WIDZÓW. WSTĘP WOLNY18:30 - 20:00(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieRodzaj wydarzeniaSpotkanie

Czym będzie Akademia widzów i dlaczego chcemy ją zrobić?

Ponieważ o wiele lepiej czujemy się w miejscach, które dobrze znamy, chcielibyśmy w „Akademii widzów” przybliżyć Wam teatr tak by stał się dla Was miejscem znanym i gościnnym. Inaczej odbiera się spektakl, kiedy zna się kulisy jego powstania: pracę scenografa, inspiracje reżysera czy wreszcie proces twórczy aktora. Teatr jest miejscem dla wtajemniczonych i właśnie w „Akademii widzów” wtajemniczymy w jego sekrety.

Można oczywiście pójść do teatru tak po prostu, ale im więcej się wie, tym przyjemność jest większa. Dużo satysfakcji daje to, że umie się odczytać ukryte w np. w scenografii sensy, że zauważa się decyzje reżysera, albo wkład aktora w to, jaka postać ostatecznie do nas przemówi ze sceny.

„Akademia widzów” ma więc być wspólną wyprawą po wiedzę, ma być odkrywaniem tego, czego nie widać, a co ma w teatrze niebagatelne znaczenie.

Dlatego jeśli lubisz teatr, albo podejrzewasz tylko, że mógłbyś lubić, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o teatrze, albo dowiedzieć się w ogóle od podstaw czym jest teatr – „Akademia widzów” jest dla Ciebie! Chcesz zobaczyć jak tam jest, zrozumieć więcej niż do tej pory – zapraszamy!

Proponujemy spotkania z artystami i twórcami, warsztaty do spektakli, przygotujemy wspólnie listę lektur i będziemy dużo rozmawiać, albo nawet kłócić się o teatr. Uważamy bowiem, że o teatr warto się kłócić! Dlatego będziemy oglądać, odkrywać i dyskutować.

Pierwsze spotkanie „Akademii widzów”, na które zapraszamy przede wszystkim licealistów – odbędzie się 8. września 2017 w Poczytalni, o godz. 18.30 i potrwa do 20.00. Chcemy na nim wspólnie z Wami ustalić co Was najbardziej interesuje, jakie obszary kultury teatralnej wydają wam się najbardziej warte poznania i z kim chcielibyśmy się spotkać.

Już zapowiadamy spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim, aktorem Teatru Narodowego i przyjacielem Domowego Domu Kultury.

Spotkajmy się 6 października i zainaugurujmy nasz całoroczny, miejmy nadzieję, ekscytujący program.

Wszelkie informacje i zapisy:

tel. 692 312 661, e-mail: domowydomkultury@gmail.com

6 październik 2017 18:30 - 20:00(GMT+02:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A