Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

CASTING. POCZEKALNIA. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP: BEZPŁATNE ZAPROSZENIA

16wrz19:0020:30CASTING. POCZEKALNIA. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP: BEZPŁATNE ZAPROSZENIA

Szczegóły wydarzenia

Teatr wraca do Poczytalni! Teraz w nowej odsłonie! Zapraszamy na spektakle w ramach projektu „Sztuka rozpisana na dwoje”.

CASTING. POCZEKALNIA

autor: Maciej Kowalewski
reżyseria: Jakub Wons
muzyka: Szymon Suchoń
scenografia: Sebastian Cybulski

obsada:
Andrzej Popiel – Arkadiusz
Sebastian Cybulski – Waldemar
PREMIERA: 15 listopada 2017 roku
Spektakl miał swoją premierę w ramach Festiwalu Piotra Skrzyneckiego 2017 w Mińsku Mazowieckim.

„CASTING. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko… los rzuca kłody pod nogi. Być może dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność. Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również… swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch. 

A przecież obaj spełniają wszystkie warunki ludzi sukcesu: są młodzi (stosunkowo), mają talent (powiedzmy), ambicje (podobno), zamiłowanie do swojego zawodu (zdecydowanie), mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie (regionalnym), wielu ludzi ich zna (z widzenia), są poważani na skalę (niedużą). Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Coś co widzowie lubią najbardziej – uchylenie rąbka tajemnicy, tego co w życiu aktora jest skrywane i niewidoczne. Wszystko zostało niebywale sprytnie i zabawnie napisane przez Macieja Kowalewskiego. Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora.

SEBASTIAN CYBULSKI

WALDEMAR w spektaklu „CASTING. Poczekalnia”
rocznik 1982. z urodzenia Warszawiak, ale lubi podróżować po Polsce, po teatrach i ma z tego nie lada frajdę. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz podyplomowych Studiów Menadżerskich na UW w Warszawie.Współpracuje z wieloma
teatrami w Polsce, nie boi się wyjechać w poszukiwaniach artystycznych. Współpracuje z Teatrem Kwadrat, Teatrem Kamienica, Teatrem WARSawy, Teatrem Komedia czy Klubem
Komediowym (Warszawa). Laureat nagrody Feliks Publiczności za spektakl „Proca” N. Kolady. Za rolę Siemiona w przedstawieniu „Bobok” F. Dostojewskiego otrzymał nagrodę aktorską Biały Bez w Poznaniu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Historia Roja” K. Zalewskiego, „Warsaw by Night”, N. Korycka-Gruz, „Kanadyjskie Sukienki” M. Michalskiego. Szerszej publiczności znany z serialu „Barwy Szczęścia”, w którym wcielał się w rolę niepokornego prawnika Ksawerego Rybińskiego. Poza tym zagrał u Macieja Pieprzycy w serialu Canal+ „Kruk. Szepty słychać po zmroku” oraz w serialu TVN „Na Wspólnej” czy też w satyrycznym programie Comedy Central „Drunk History. Pół litra historii”. Gościnnie zagrał w serialu: „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex”, „Wojenne Dziewczyny”. Ostatnio producent przy spektaklach „Rozkłady Jazdy” czy „Pewniak”. 

ANDRZEJ POPIEL 

ARKADIUSZ w spektaklu „CASTING. Poczekalnia”
Rocznik 1990. Z pochodzenia Krakus, ale polubił Warszawę. Aktor charakterystyczny dzięki swoim niebywałym 165 cm wzrostu, które potrafi doskonale i błyskotliwie wykorzystać. Absolwent PSA im. A. Sewruka w Olsztynie. Od dwóch lat twarz kampanii sieci „Żabka” gdzie udowadnia, że nawet w reklamie można zaprezentować kunszt aktorski. Na codzień możemy go oglądać w serialu „Korona Królów” gdzie wciela się w jedną z wiodących ról, postać Księcia Świdnickiego Bolka II. Na dużym ekranie debiutował u Wojtka Smarzowskiego w „Wołyniu” grając brata głównej bohaterki. Następnie przyszła pora na „Jestem Mordercą” Maćka Pieprzycy, „Kamerdynera” Filipa Bajona i kilka innych projektów które są w produkcji. W serialach również obecny m.in. „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex” „Barwy Szczęścia” „M jak Miłość” „Klan” „Na Wspólnej”.W teatrze miał okazję pracować z M. Grabowskim „Trans- Atlantyk”, „Sceny z Nowego Świata” B. Semotiuk, „Separatyści” A. Sroka, „Zabawy z Ogniem” A. Majczak, „Nie dorosłem, czyli piosenki taty Kazika” J. Bończyk oraz „Piosenki Pana Tenorka” K. Jaślar. Bierze udział w czytaniach performatywnych, samemu również je organizując. Do tego dochodzą etiudy, filmy krótkometrażowe, widowiska okolicznościowe, lektorka, praca w radiu, a w planach jest zawładnięcie polskim youtubem!

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w godzinach pracy Poczytalni przy stanowisku wypożyczania książek. Ilość miejsc ograniczona!

Wydarzenie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Sztuka rozpisana na dwoje”

 

 

 

Godzina

(Niedziela) 19:00 - 20:30

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Sekretariat, tel. 22 732 00 36 wew. 101 biblioteka@bibliotekalegionowo.pl

Learn More

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ