DOBRA ZMIANA. FILM. WYSTAWA. WSTĘP WOLNY

04paź19:0021:00DOBRA ZMIANA. FILM. WYSTAWA. WSTĘP WOLNY19:00 - 21:00(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorPoczytalniaRodzaj wydarzeniaSpotkanie,Wystawa

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego Konrada Szołajskiego pt.: ,,Dobra zmiana”. Po projekcji spotkanie z autorem poprowadzi Wojtek Kałużyński. Tego dnia otworzymy również wystawę rysunku satyrycznego legionowskiego artysty grafika Marka Dąbrowskiego.

KONRAD SZOŁAJSKI
REŻYSER, SECENARZYSTA, PRODUCENT, AUTOR POWIEŚCI
Scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych, pokazywanych w kinach i stacjach telewizyjnych oraz na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach. Znany jest z satyrycznego spojrzenia na współcze- sną Polskę i humorystycznego podejścia do poważnych tematów, w tym polskich kompleksów narodowych i religijności. Pracował jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim, PWSFTviT w Łodzi i Uniwersytecie SWPS, był członkiem Rady Programowej TVP (1999-2003), od 2006 roku jest członkiem EDN. W 2005 roku stworzył firmę producencką ZK Studio, która specjalizuje się we współcze- snych utworach dokumentalnych i fabularnych o charakterze społecznym z elementami humoru i prowokacji intelektualnej.

MAREK DĄBROWSKI
Urodził się w Golubiu-Dobrzyniu, niejako w stolicy, jak to określa, Rzeczypospolitej Krzyżackiej (zamek golubski przez jakąś pomyłkę nie został rozbudowany na miarę tego w Malborku). Wiekowo nie bardzo posunięty ale, tak czy inaczej, piąty krzyżyk już mu leci . Przez dużą część życia przywiązany był do hełmu, co wykształciło w nim umiłowanie koloru zielonego. Amatorsko, nie stroni od żartu – zarówno pisanego, rysowanego jak i mówionego – choć w przypadku ostatniego często zarzuca mu się sarkazm i kpiarstwo. Jest miłośnikiem karykatury i dobrego trunku (używania i tworzenia – w obu przypadkach). Ma za sobą kilka wystaw autorskich. Krytyka polityczna w jego wykonaniu to całe serie rysunków satyrycznych i wiersze pisanie na pohybel głupoty i zakłamania.

DOBRA ZMIANA
Punktem wyjścia tego dokumentu jest aktualna sytuacja w Polsce w dobie ,,dobrej zmiany”. Konflikt między jej zwolennikami i przeciwnikami, mur, który podzielił Polskę, uniemożliwiając jakikolwiek dialog stał się dla nas tłem ludzkich historii, które opowiadamy, zaglądając za kulisy zdarzeń – tam, gdzie reporterzy telewizyjni i ich kamery nie mogą się pojawiać.

REŻYSERIA: KONRAD SZOŁAJSKI
SCENARIUSZ: KONRAD SZOŁAJSKI
PRODUCENT WYKONAWCZY: MAŁGORZATA PROCIAK
MONTAŻ: PAWEŁ KOWALIK, MAŁGORZATA PROCIAK