Dzień Roślin - Noc Bibliotek w Poczytalni

10paź11:0018:00Dzień Roślin - Noc Bibliotek w Poczytalni11:00 - 18:00(GMT+02:00) OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Zapraszamy na zielony, pełen ekologicznej energii Dzień Roślin w Poczytalni!
Będzie to podsumowanie, a jednocześnie oficjalne otwarcie, Biblioteki Roślin oraz oaz roślinnych!
A ponieważ 10 października przypada Noc Bibliotek pod hasłem KLIMAT NA CZYTANIE – przez cały dzień będziemy chwalić się, jak udało nam się stworzyć zielony, ekologiczny i bardzo roślinny klimat na czytanie (w naszych oazach) 😉

Program:
Schronisko Dla Roślin: warsztaty z tworzenia kul kokedama.
Kokedama to japońska technika uprawy roślin w kulach wypełnionych odpowiednim podłożem oraz mchem.
Wiek: +15

Katarzyna Enerlich: spotkanie autorskie i warsztaty zielarsko-kosmetyczne.
Jak zrobić własny kosmetyk z tego, co jest pod ręką? Skąd brać zioła i rośliny do własnych wyrobów?
Wiek: +15

18.00 – 19.00 (I grupa)
19.00 – 20.00 (II grupa)
Fundacja Sztuka Ciała: warsztaty ruchowo-dźwiękowe dla dzieci.
Rośliny są jak ludzie: ruszają się, wydają dźwięki, żyją – wspólnie poczujmy, jak to jest być rośliną! W CIEMNOŚCI!
Wiek: +7

W godzinach 12.00-20.00 Dzielnik Roślinny: przez cały dzień będzie można podzielić się swoimi roślinami, wymienić z innymi, wziąć kawałek Biblioteki Roślin do swojego domu!

Zapisy na warsztaty mailowo: zapisy@bibliotekalegionowo.pl
Liczba miejsc ograniczona. W mejlu prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku uczestnika oraz informacji o wybranym warsztacie.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

10 październik 2020 11:00 - 18:00(GMT+02:00)