FESTIWAL SZWAJCARSKI - SIŁA REGIONÓW. IMPREZA NA DWORCU

20maj10:0021:30FESTIWAL SZWAJCARSKI - SIŁA REGIONÓW. IMPREZA NA DWORCU10:00 - 21:30(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8ARodzaj wydarzeniaKoncert

Rozkład jazdy

Otwarcie wystawy pt. „Sentymentalna podróż parowozem”

10.00 – 18.00

Symulator jazdy pociągiem

Rodzinne gry planszowe „Ticket to ride”

15.00 – 18.00

Działania literackie, edukacyjne i sportowe dla dzieci

SPORT I EDUKACJA: cymbergaj, labirynty rzuty do celu, rysownie w lustrze, zgadywanki, budowanie z bamp i drewnianych elementów, klocki, stanowiska zabawy z wodą i piaskiem

LITERACKIE PODRÓŻE W NIEZNANE: Tłem działań animacyjnych będą książki Daniela i Aleksandry Mizielińskich „Mapy”, „Pod wodą”, „Pod ziemią” (projektowanie książeczek kształtek (kształt pociągu, samochodu, autokaru balonu, latawca), kącik słuchania baśni i legend, mapa stref czasowych, malowanie kamieni i wiele innych atrakcji).

Warsztaty żonglerki

Happening ekologiczny

16.00 – 17.30

ROBERT ROZMUS SHOW – aktor Robert Rozmus w roli śpiewającego turysty zabierze publiczność w muzyczną podróż! Odwiedzi m. in. Włochy, Czechy, Węgry, Rosję i oczywiście Polskę. Gwarantujemy energetyczne show, pełne dynamicznych hitów, konkursy wokalne. Około godziny 17.00 nastąpi otwarcie muralu „Lokomotywa”, który znajduje się w przejściu podziemnym oraz wspólnie z mieszkańcami Legionowa przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima (Read Mob).

17.30 – 19.30

JAŚ MELA –polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. W Legionowie opowie o swoich doświadczeniach związanych z podróżowaniem koleją.

MARTIN GIMENEZ CASTRO – pokaz kulinarny. Argentyńczyk w Warszawie, zwycięzca pierwszej polskiej edycji Top Chef. W Legionowie wystąpi w trzech  dwudziestominutowych blokach i przygotuje trzy dania, które zabrałby ze sobą w podróż. Poczęstunek dla publiczności! Wszystko oczywiście doprawione wesołymi anegdotami i dobrym humorem

19.30 – 21.00

RUDI SHUBERTH i ORKIESTRA BIG SILESIAN BAND – muzyczną ucztę rozpoczyna utwór Wars wita Was! Nie zabraknie też innych hitów takich jak „Córka Rybaka” czy „ Monika, dziewczyna ratownika”. Rudi Schuberth między utworami nawiązuje do idei spotkania. Mówi nie tylko o podróżach pociągiem, ale o życiu w zgodzie z naturą, o ochronie środowiska i zdrowym trybie życia.

BIG SILESIAN BAND  profesjonalna orkiestra rozrywkowa założona przez dyrygenta Joachima Krzyka. Należy do czołówki orkiestr       w kraju, zdobyła główne nagrody na międzynarodowych festiwalach orkiestr rozrywkowych w Berlinie oraz Czeskiej Kamienicy.

21.00 – 21.15

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące korzystanie ze środków transportu zbiorowego i systemu Parkuj i Jedź

21.15 – 21.30

CHILDREN OF FIRE – pokaz tańca z ogniami