29wrz14:0015:00HISTORYA MIŁOŚCI JANA I MARYSIEŃKI KUCHNIĄ PRZEPLATANA. BAJKA DLA DZIECI. WSTĘP WOLNY14:00 - 15:00(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Rozpoczynamy kolejny sezon Bajkowej Poczytalni!

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na przedstawienie Teatru Królewskiego z Wilanowa. „Historya miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana” to opowieść oparta na unikatowych listach miłosnych Jana III Sobieskiego do Marii Kazimiery.
Spektakl nawiązuje do dawnej tradycji teatru dworskiego, która w sposób szczególny zapisała się w historii sztuki, zwłaszcza w XVII wieku. „Teatr w teatrze” – ta niezwykła formuła teatralna możliwa jest dzięki zastosowaniu techniki marionetek i scenki marionetkowej będącej miniaturą pałacu w Wilanowie w czasach Sobieskiego. Aktorzy ubrani w przepiękne historyczne kostiumy teatralne z opery „Narciso” Domenico Scarlattiego według projektu wybitnej scenografki Zofii Wierchowicz zapraszają nas do wejścia w świat XVII-wiecznego dworu, na którym rozgrywa się nasza opowieść. Marionetki wykonane przez Ani Polarusz – w unikalnej technice lalek porcelanowych, w kostiumach stylizowanych na XVII wiek – nadają spektaklowi dodatkowy, niepowtarzalny czar. A jako że barok słynął z wyrafinowanej kuchni, w naszym spektaklu nie mogło zabraknąć odniesień do słynnych przepisów kulinarnych. Wszystko łączy muzyka z epoki, dopełniając w ten sposób czarowną opowieść o miłości i tęsknocie, rozstaniach i powrotach, intrydze, polityce, wyprawach wojennych, które doprowadziły na tron królewski Jana III.

Scenariusz i reżyseria: Alina Więckiewicz
Scenografia: Ani Polarusz
Kostiumy: Zofia Wierchowicz
Scenka marionetkowa: Janusz Korzeniowski