KAROLINA CICHA. KONCERT. WSTĘP WOLNY

05lis18:0020:00KAROLINA CICHA. KONCERT. WSTĘP WOLNY18:00 - 20:00(GMT+01:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8ARodzaj wydarzeniaKoncert

W ramach ukraińskiego wieczoru w Poczytalni wystąpi KAROLINA CICHA, kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka – rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Cicha jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. Jej płyta „Tany” uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii Muzyka Świata.

Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertуw solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: Wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu – podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych wojewуdztwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twуrczości poetуw żydowskich tworzących w języku jidysz; „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem; „Płyta tatarska” (2017) – w ktуrej Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarуw polskich; „Jeden – wiele” (2018) – w ktуrej Cicha postanowiła spenetrować sakralne dziedzictwo swojego rodzinnego Podlasia. Jej najnowsza płyta „TANY” (2020) – to najbardziej taneczna z płyt Karoliny Cichej.

Karolinie Cichej będzie towarzyszyć OLENA YEREMENKO.

CZESŁAW ŚPIEWA o Karolinie
„Kiedy jest na scenie, z ufnością dziecka wchodzi i oddaje się
emocjom dźwiękуw. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem,
bo jednocześnie to co robi jest mega spontaniczne.”

TOMASZ BUDZYŃSKI – lider zespołu „Armia”
„Karolina Cicha to talent na miarę Ewy Demarczyk, to
najciekawsza osobowość wśród polskich wokalistek od lat.”

Po koncercie zapraszamy na:

Otwarcie wystawy fotografiI DARKA KUROWSKIEGO

Warsztaty robienia MOTANEK
Motanki, otulanki, podróżaki. To motane z nici i skrawków materiałów laleczki, które mają strzec od zła . Warsztaty z motanek poprowadzi VENERA IBRAGIMOVA, aktorka teatralna, filmowa, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru Dramatycznego i Lalek Salamandra. Wieloletnia artystka Kijowskiego Teatru Lalek.

Degustację ukraińskich specjałów.

5 listopad 2022 18:00 - 20:00(GMT+02:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A