17wrz17:0018:45KINO ZORZA - BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. PIERWSZA TAJEMNICA. WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na otwarcie Kina „Zorza” w Poczytalni!

Na specjalne życzenia naszych czytelników pokażemy film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai „Pierwsza tajemnica” (Szwecja 2018) w reżyserii J. Bornebusch. Film trwa około 89 minut i będzie połączony z krótkimi warsztatami dla widzów. Wstęp na pokaz i warsztaty darmowy

Maja i Lasse jeszcze się nie znają, a o istnieniu Biura Detektywistycznego nawet nie śni się przebojowej i wygadanej Mai oraz nieśmiałemu i posłusznemu Lassemu. Ich drogi nie przecinają się do momentu ogłoszenia konkursu w szkole w Valleby – nagrodą jest księga Hammarabi, w której spisano zasady dobrej komunikacji i rozstrzygania sporów. Na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań nieoczekiwanie znika wystawiony w auli starodruk. Chwilę przed zaginięciem księgi znajdują się tam Maja i Lasse i to na nich pada pierwsze podejrzenie. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność, para przyszłych detektywów zaczyna współpracować i rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Kto jest prawdziwym złodziejem?

Odkrywanie pierwszej tajemnicy to nie tylko początek pięknej przyjaźni, ale też mierzenie się z wyzwaniami, które dotyczą każdego z nas: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać, a w końcu zrozumieniem i zaufaniem.

Film będzie pierwszym z serii pokazów dla dzieci i młodzieży zaplanowanych na jesieni 2019 w Poczytalni. Wstęp na wszystkie projekcje jest darmowy!

Pokaz w ramach projektu „Filmowa „Zorza” w Poczytalni” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura-Interwencje 2019”.

(Wtorek) 17:00 - 18:45(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A