Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

MISZ MASZ ARTYSTYCZNY 3. KONCERT ZESPOŁU CHŁOPCY KONTRA BASIA. WSTĘP WOLNY

28kwi19:0021:00MISZ MASZ ARTYSTYCZNY 3. KONCERT ZESPOŁU CHŁOPCY KONTRA BASIA. WSTĘP WOLNY

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na trzeci MiszMasz Artystyczny – WIEJSKIE KLIMATY

W PROGRAMIE:


KONCERT ZESPOŁU „CHŁOPCY KONTRA BASIA”

Chłopcy kontra Basia starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną; dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu, nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak że nie sposób określić ich jak zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst. Chłopcy kontra Basia bowiem szczególnie upodobali sobie formułę piosenki-opowieści. Snują więc swoje historie z morałem, dziejące się w krajobrazach dawnej wsi, zaczarowanego miasta, bajkowego „za górami, za lasami”, nadając starym ludowym motywom nowe życie i sensy. 

Chłopcy kontra Basia wydali dotychczas EP i dwie płyty („Oj tak!” i „O”) obydwie nominowane do nagrody muzycznej Fryderyk. Obecnie przygotowują trzeci album pt. „Legendy miejskie”. 

Są autorami i wykonawcami muzyki do spektakli Eweliny Marciniak: „Morfina” w Teatrze Śląskim, „Portret Damy” w Teatrze Wybrzeże i „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w Teatrze Śląskim w reżyserii Roberta Talarczyka. Mają na koncie 8 lat wspólnego grania, mnóstwo koncertów i spektakli i dużo – z tytułu ich wszystkich – radości.  

Zagrają w składzie:
Basia Derlak – śpiew,
Mateusz Modrzejewski – bębny,
Marcin Nenko – kontrabas.


WYSTAWA FOTOGRAFII GRUPY FOTOGRAFICZNEJ „MIGAWKI”

Działamy od 2009 roku. Organizujemy spotkania z fotografami, przede wszystkim przyrodniczymi ale nie tylko. Naszymi gośćmi byli Joanna Antosik, Artur Głogowski, Mirosław Noworyta, Iga Fijałkowska, Mateusz Piesiak, Paweł Kreft i ostatnio, Katarzyna Wereniewicz. Zdarza nam się organizować spacery fotograficzno-historyczne. Odbyły się spacery po Twierdzy Modlin, Zegrzu, Serocku i legionowskim Bukowcu. Zarówno spotkania, jak i spacery były imprezami otwartymi dla wszystkich chętnych. Grupowo spotykamy się na plenerach fotografując bliższe i dalsze okolice Legionowa. Wzięliśmy udział w kilku  akcjach fotograficznych:  „Z książką mi do twarzy”,  „Photo walk 2012 i 2013””, „Piknik dla Wiktorii”, „Time to dance”, „Strefa wymiany książek”, „Czytanie w plenerze” Wspieramy legionowski Wolontariat dokumentując jego akcje zdjęciami. Współpracujemy Poczytalnią w Legionowie i Powiatową Instytucją kultury w Legionowie. Prace grupy prezentujemy na corocznych wystawach w Galerii Ratusz. Galerie z naszymi zdjęciami można obejrzeć na stronie www.facebook.com/ Grupa fotograficzna Migawki a także na naszych indywidualnych stronach i blogach. Obecnie grupa liczy 21 członków.


ZAZDROSKI MIEJSKIE – WARSZTATY WYCINANKARSKIE Z ALEKSANDRĄ RÓZGĄ

 […] O tym, że wycinanki nie miały nigdy innego znaczenia jak zdobnicze, świadczą również nazwy dawane im przez lud. Nie nazywał on ich nigdy WYCINANKAMI, a tym bardziej wystrzygankami. Lud zwał je „strojami”, jak w Łowickiem, „cackami” lub nawet „cacuszkami” jak w Sierdzkiem, a także „kwiatkami”, „gwiazdkami”, „tasiomkami”, „wstążkami”, „lelujami”, wreszcie „cyrkami”, „klapokami”, „rózgami” (sic!) […]

Aleksandra Rózga  absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Instruktorka rzemiosła artystycznego, czeladnik w zawodzie tkacz i rzeźba w drewnie. Fotografka. Od momentu wykonania pierwszej wycinanki i przeczytania powyższego fragmentu – wycinankara. Mama Jonasza.


KONKURS NA NAJLEPSZE ZDJĘCIE WYSTAWY (głosowanie publiczności)! GŁÓWNA NAGRODA – 500 ZŁ!


COŚ NA ZĄB 😉

Godzina

(Sobota) 19:00 - 21:00(GMT+00:00)

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Other Events

Poczytalnia

Get Directions

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ