NARODOWE CZYTANIE NA RYNKU

07wrz15:0017:00NARODOWE CZYTANIE NA RYNKU15:00 - 17:00(GMT+02:00) Rynek miejski, Legionowo, ul. PiłsudskiegoRodzaj wydarzeniaSpotkanie

Zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku znów wychodzimy w plener. Tym razem zapraszamy na miejski rynek przy fontannie. Właśnie tam odtworzymy klimat podwórka kamienicy z końca XIX w. gdzie toczyło się bogate życie kulturalne. I tak:

15.00 – 16.00 – Magiczne Show Iluzjonisty
Stand-up to najbliższe określenie występu, choć często określamy go słowem „show”. Duża dawka energii, ciągła interakcja z widownią i starannie dobrane numery sprawiają, że nie ma ani chwili nudy. W show chodzi przede wszystkim o rozrywkę, a dzięki ciągłym kontakcie z widzami nie są tylko obserwatorami, ale biorą czynny udział w występie. Widzowie biorą czynny udział w każdym rodzaju występu, więc nie są obserwatorami, a doświadczają iluzji na sobie.

15.00 – 16.00 – Kreatywny Wesoły Mim
Doświadczony w pracy na imprezach od początku nawiązuje wspólny język ze wszystkimi oglądającymi, przykuwając ich uwagę. Wchodzi w interakcje z publicznością, przez co jego działanie jest interesujące i zabawne.

15.00 – 17.00 – Gry i zabawy z nagrodami
Pamiątkowe magnesy, kreatywne warsztaty dla dzieci – szycie/ robienie szmacianych lalek, słodka niespodzianka:)

16.15 – 16.45 – „Katarynkę” Bolesława Prusa przeczyta Dawid Czupryński
Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 2012, na drugim roku studiów zagrał postać Ryśka w spektaklu Tadeusza Słobodzianka „Nasza klasa” w reżyserii Łukasza Kosa. W 2013, podczas studiów pracował z Moniką Strzępką przy przedstawieniu „Caryl Churchill Love & Information” w tłumaczeniu Pawła Demirskiego. W 2013 został uhonorowany nagrodą zespołową dla studentów roku dyplomowego 2013 PWST we Wrocławiu – „Warto” w kategorii „Teatr”, przyznawaną przez wrocławską „Gazetę Wyborczą”. W 2014 zadebiutował na profesjonalnej scenie Teatru Montownia w Warszawie jako Gruby w sztuce Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu” w reż. Mateusza Trembaczowskiego. W 2015 wystąpił jako Adi w komedii Michała Molki „Raj – Goodbye – boska komedia w jednym akcie” w reż. Radosława Dunaszewskiego w Teatrze Otwartym w Konstancinie-Jeziornie. Po raz pierwszy trafił na kinowy ekran w ekranizacji lektury szkolnej „Kamienie na szaniec” (2014) w reż. Roberta Glińskiego. W roku 2014 przyjął rolę studenta Bruna Krawczyka w telenoweli ‚Na Wspólnej’. Rok potem zagrał w filmie Filipa Bajona „Panie Dulskie” (2015) z Krystyną Jandą, Katarzyną Figurą i Mają Ostaszewską w rolach głównych. Grał także w spektaklach: „My, dzieci z dworca ZOO” Teatru Kamienica w roli Axela, „Alibi od zaraz” Teatru Capitol, „Apartament Prezydencki” Teatru Komedia i „Jaskiniowcy” Teatru Rębacza (2018) jako Tarzan.

ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY! ZAPRASZAMY!

7 wrzesień 2019 15:00 - 17:00(GMT+02:00)

Rynek miejski

Legionowo, ul. Piłsudskiego