PEWNIAK. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP WOLNY

22paź18:0019:30PEWNIAK. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP WOLNY

Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie, Klub Teatralny „DYKTA” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zapraszają na spektakl „Pewniak” w reżyserii Jakuba Wonsa. W roli głównej wystąpi Sebastian Cybulski, aktor teatralny, filmowy i serialowy (m.in. „Barwy Szczęścia”, „Czas Honoru”)

„PEWNIAK” to monodram zainspirowany spektaklem Teatru Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy z 1962 roku, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, zreaktualizowany, ukazuje odwieczny problem człowieka i uzależnienia od… czegokolwiek.

Sławomir Głodek jest głównym i jedynym bohaterem sztuki (w tej roli: Sebastian Cybulski), który, jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na sto procent pewny. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel – jednym słowem „hajlajf”. Ten dzień ma zmienić cały jego świat. Odmieni, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę, czy też – ruch skrzydeł motyla może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misterny plan jego życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławek jest jednak człowiekiem, który łatwo nie sprzedaje swojej skóry. Podejmuje walkę ze swoim losem i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu tak, jak miało to wyglądać. Czas płynie nieubłaganie, zegar tyka, a on musi walczyć o swoje przetrwanie. Czy mu się uda?

„PEWNIAK”
autor: Marek Pituch
reżyseria: Jakub Wons
scenografia: Adam Grzadziel
muzyka i światło: Szymon Suchoń
W roli głównej: Sebastian Cybulski

Wydarzenie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Monodram: „Mały teatr, duża sztuka”

(Niedziela) 18:00 - 19:30(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Other Events

Poczytalnia

Get Directions

Latest comment
  • super spektakl mimo ze to monodram, ten koles naprawde daje rade. bardzo fajna intyrga. i smieszno i momentami straszno. obejrze drugi raz. widzialam kiedys na wyjezdzie w bytomiu chyba czy w katowicach, wiec fajnie ze nie trzeba nigdzie jechac.