POCIAG DO AKWARELI. WERNISAŻ WYSTAWY.

27maj17:0018:00POCIAG DO AKWARELI. WERNISAŻ WYSTAWY.17:00 - 18:00(GMT-11:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorPoczytalnia

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Pociąg do akwareli” autorstwa Joanny Góryńskiej.

O autorce

Przygodę z malowaniem zaczęła dwadzieścia lat temu w pracowni Teresy Starzec i Andrzeja Bielawskiego. Potem tworzyła w Art-Bemie, na Zamku Królewskim w Warszawie, a obecnie w Magazynie Sztuk na Ochocie. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Fascynuje ją to, jak farba wnika w papier i rozlewa się, łączy się z innym kolorem i tworzy nowe połączenia. Akwarela jest najtrudniejszą z technik malarskich, ponieważ ciężko nad nią zapanować i niczego nie da się poprawić. Każda z prac wymaga przemyślenia, planu działania a następnie dość szybkiego malowania. Maluje głównie kwiaty. Często są to prace wrażeniowe, gdzie zależy na oddaniu nastroju i ulotności natury.

Na wystawie zaprezentuje prace powstałe niedawno. Tematem przewodnim są stare pociągi oraz zapomniane stacyjki. Niektóre prace są malowane z zdjęć własnych, ale niektóre z internetowych. Za każdym razem jest to własna interpretacja – bywa że, pociąg jest wmontowany w inny krajobraz np. tam, gdzie akurat była stacja kolejowa. Oprócz pociągów na wystawie zobaczycie Państwo to, co można uchwycić będąc w podróży. Życzymy miłego oglądania wystawy.

27 maj 2023 17:00 - 18:00(GMT-11:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A