RODZYNKI I MIGDAŁY. WIECZÓR Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ

10lis20:0022:00RODZYNKI I MIGDAŁY. WIECZÓR Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ20:00 - 22:00(GMT+01:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z kulturą żydowską!

Tytuł programu „Rodzynki i migdały czyli muzyka, piosenka i humor żydowski”. Rodzynki i migdały to metaforyczne określenie życia każdego człowieka, w którym czas „słodki” jak rodzynki  przeplata się z „gorzkim” jak migdały. Wieczór wypełnią muzyka żydowska, sentymentalna i energetyczna zarazem, piosenki o świętach, radości i miłości, marzeniach oraz humor żydowski w tekstach kabaretowych wybitnych polskich Żydów (Tuwim, Schlechter, Kon), którzy swoimi utworami – arcydziełami gatunku, zasilali wszystkie sceny kabaretowe okresu międzywojennego.

W Poczytalni wystąpią aktorzy i muzycy Teatru Żydowskiego:

Monika Chrząstowska i Marek Węglarski.

Towarzyszyć im będą:

Marek Wroński – skrzypce, Dariusz Falana – klarnet i Teresa Wrońska – piano i konferansjerka.

Podczas wieczoru zaprezentujemy obrazy uznanej artystki Małgorzaty Krasuckiej oraz jej książkę pt.: „Szczypta tradycji świeckim okiem”.

Małgorzata Krasucka – MARGALIT urodziła się w Warszawie w 1952 roku. Wychowanka malarza i pedagoga prof. Zygmunta Madejskiego -1960-1971. W latach 1971 – 1974 uczyła się w pracowniach prof. Janusza Przybylskiego i prof. Stefana Gierowskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1973 roku zadebiutowała profesjonalną wystawą w Lund, w Szwecji. Zajmuje się głównie malarstwem, ale również rysunkiem, ilustracją książek, projektami plakatów, znaków graficznych i fotografią. Prace malarskie autorstwa Margalit są malowane techniką własną na płótnie lub papierze i utrzymane w konwencji abstrakcji figuratywnej z wyraźnym surrealistycznym traktowaniem tematu. Miała ponad trzydzieści dużych wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą i kilkadziesiąt udziałów w wystawach zbiorowych. Ponad 1300 jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i galeriach w kraju i na świecie. Jest czlonkiem ZPAP, ZPAP PSU, ZAiX.

Bilety: 25 zł.

Rezerwacja i sprzedaż:
22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl
Bilety można kupić osobiście w godzinach pracy sekretariatu biblioteki w godzinach 8.00 – 16.00.

Dla tych, którzy cenią swój czas uruchomiliśmy możliwość zakupu za pośrednictwem przelewu bankowego. W tytule przelewu należy popodać: ilość biletów, imię i nazwisko i tytuł imprezy „Rodzynki i migdały 10.11.2017”.

Numer konta
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

10 listopad 2017 20:00 - 22:00(GMT+02:00)

Poczytalnia