Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

SPOTKANIE AUTORSKIE. TOCHMAN W POCZYTALNI

10wrz16:0017:30SPOTKANIE AUTORSKIE. TOCHMAN W POCZYTALNI16:00 - 17:30(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorPoczytalniaRodzaj wydarzeniaSpotkanie

Szczegóły wydarzenia

Zdjęcie Wojciecha Tochmana z psem

Wojciech Tochman z psem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem – reporterem, pisarzem. Wydał on m.in. książki „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”, które razem z „Pianiem kogutów, płaczem psów” tworzą tryptyk o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Hercegowinie, Rwandzie i Kambodży. Tochman jest tłumaczony na wiele języków. Wydaje także w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Laureat kilku nagród, w tym Premio Kapuscinski przyznawanej w Rzymie.

Wojciech Tochman jest założycielem Fundacji ITAKA, poszukującą zaginionych i pomagającą ich rodzinom. Jest pomysłodawcą Klubu HEBAN (w latach 2009 -2016 fundacja Klub Heban udzielała pomocy dzieciom we wsi Nyakinama w Rwandzie.) Od 2018 wspiera leczenie osób cierpiących na choroby psychiczne w Kambodży.

W swoich reportażach pisze o cierpieniu, niewyobrażalnie trudnych losach ludzi, o przemocy i ludobójstwie. Ukazuje okrutną historię i nie lepszą teraźniejszość. Często porusza tematy równouprawnienia kobiet, praw człowieka, wykluczenia społecznego czy dyskryminacji.

Godzina

10 wrzesień 2023 16:00 - 17:30(GMT+02:00)

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Pozostałe wydarzenia

Poczytalnia

Wyznacz trasę

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ