SPOTKANIE AUTORSKIE Z CEZARYM ŻARNĄ. WSTĘP WOLNY

28lis17:3019:00SPOTKANIE AUTORSKIE Z CEZARYM ŻARNĄ. WSTĘP WOLNY17:30 - 19:00(GMT-11:00) Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Legionowo Broniewskiego 7 OrganizatorPoczytalniaRodzaj wydarzeniaSpotkanie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z legionowianinem, Cezarym Żarną, które odbędzie się we wtorek, 28.11.2023 r. o godz. 17:30 na pierwszym piętrze Poczytalni.

W swoich wierszach Cezary Żarna dzieli się z nami – ani to pierwszy, ani to ostatni z twórców – emocjami, które buzują w nim, lub przynajmniej buzowały w chwili tworzenia, wywołanymi tym, czego my, istoty obdarzone uczuciami wyższymi, uniknąć nie zdołamy – miłością. Kiedy czyta się Jego wiersze, można odnieść wrażenie, że oto przenieśliśmy się w odległy już czas Romantyzmu. Ten tom można by równie dobrze zatytułować Werter XXI lub Werter 2.0, bo też te wiersze są „adresami” do kogoś konkretnego, jak u młodego Wertera. Czy podmiot westchnień taki sam, tak bardzo nieosiągalny? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, jak głębokie pokłady uczuć poruszył, a opisując to, Autor uniknął na szczęście ckliwości, płytkiej pretensji i pretensjonalności.

Cezary Łukasz Żarna (1982-) – od urodzenia mieszka w Legionowie, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Debiutował jako poeta wierszem Na Stacji opublikowanym w miesięczniku Cogito w 2002 roku. Po kilkunastoletnim okresie przerwy w tworzeniu w 2022 roku wrócił aktywnie do pisania. Oprócz poezji zajmuje się także twórczością pisarską z pogranicza felietonu, eseju i pamiętnika. Amatorsko rysuje.

28 listopad 2023 17:30 - 19:00(GMT-11:00)

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Legionowo Broniewskiego 7