Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ WANAT. WSTEP WOLNY

14maj16:0017:30SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ WANAT. WSTEP WOLNY16:00 - 17:30(GMT-11:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorPoczytalnia

Szczegóły wydarzenia

W niedzielę 14 maja o godz. 16.00 w Poczytalni odbędzie się spotkanie z Ewą Wanat, dziennikarką, pisarką, publicystką, redaktor naczelną i dyrektor programową radia TOK FM i Radia Dla Ciebie. Będzie to pierwsze ze spotkań z reportażem zorganizowanych w ramach oddolnych inicjatyw mieszkańców, które są elementem projektu „Biblioteka – dom inicjatyw”.

Autorzy pomysłu na cykl spotkań chcą zaprosić legionowian do otwartej rozmowy na ważne tematy społeczne, często budzące wiele kontrowersji.

Pierwsza z zaproszonych osób, Ewa Wanat, jest reporterką, autorką, prowadzącą programy publicystyczne, równolegle realizowała filmy dokumentalne, reportaże. Adaptowała dla telewizji spektakle teatralne. Była redaktorką naczelną Tok FM, Polskiego Radia RDC, prowadziła cykl „Kobiecy punkt widzenia” w programie „Pytanie na śniadanie”, prowadziła poniedziałkową audycję „Kochaj się” w Radiowej Jedynce.
Jest współautorką – z Andrzejem Depko książki „Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie” (2012), autorką zbioru wywiadów „Biało-Czarna” (2016) oraz autorką książki „Deutsche nasz. Reportaże berlińskie” (2018), za którą otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak. Jej ostatnia książka nosi tytuł „Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej” i będzie tematem spotkania, które odbędzie się 16.05 w legionowskiej Poczytalni. Publikacja ta jest uważana za pierwszą, napisaną po polsku historię rewolucji seksualnej. Autorka opisuje w niej, jak zdobycze roku 1968 zmieniły zachodnie społeczeństwa, i jak fakt, że Polska leżała wtedy za żelazną kurtyną wpływa na naszą obyczajowość.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Godzina

14 maj 2023 16:00 - 17:30(GMT-11:00)

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Pozostałe wydarzenia

Poczytalnia

Wyznacz trasę

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ