TYDZIEŃ BIBLIOTEK. WSTĘP WOLNY

08maj(maj 8)11:0014(maj 14)18:00TYDZIEŃ BIBLIOTEK. WSTĘP WOLNY11:00 - 18:00 (14)(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieRodzaj wydarzeniaKoncert,Konkurs,Spotkanie,Wystawa

Tydzień bibliotek 2017

8 – 14 maja

Książka nie wino, leżakować nie powinna – akcja/happening promująca czytelnictwo.

Oceń książkę po okładce – zabawa dla czytelników

Każdy kto w dniach 8 – 13 maja przyjdzie do biblioteki, będzie miał prawo wypożyczenia jednej z specjalnie zakupionych nowości wydawniczych. Zostaną one podzielone tematycznie (np. kryminał, literatura kobieca itd.) Zabawa polega na tym, że czytelnik będzie musiał podjąć decyzję nie wiedząc czyjego autorstwa jest książka, ani jaki nosi tytuł. Jedyną wskazówką będzie odsłonięty fragment okładki:)

8 – 13 maja

Znajdź Białego Kruka  – interaktywna kryminalna gra terenowa. Nagroda główna: markowy tablet

„Dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie to był czarny poniedziałek. Ciesząca się olbrzymim zainteresowaniem wystawa cennych starodruków zakończyła się wizerunkową katastrofą …”. Tak zaczyna się historia zuchwałej kradzieży jednego z eksponatów, jakie w miejskim ratuszu wystawiła biblioteka. Zadaniem uczestników jest jego odnalezienie. Pomogą w tym ślady zostawione przez złodzieja. Do gry potrzebny jest smartfon, na którym należy zainstalować  program AURASMA. Jest on dostępny na systemy iOS i Android w sklepach AppStore i Google Play.

Szczegóły gry oraz regulamin będą dostępne od 5 maja na naszej stronie internetowej.

Zagadka detektywistyczna z Biurem Mai i Lessiego – zabawa dla dzieci

12 maja (piątek) godz. 19.00

„Biblioteka oczywiście” okiem Oczkowicza i Karpińskiego – otwarcie wystawy fotograficznej i koncert

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia dokumentujące pracę bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Wieczór uświetni koncert na gitarę, harmonię i bajan. Będzie można usłyszeć polski i ukraiński folk. Wstęp wolny.

14.05 (niedziela) godz. 16.00

Pasja Passent czyli świat książki wg Agaty – rozmawiamy o Dylanie i nie tylko

Pasja Passent czyli świat książki wg Agaty” to cykl spotkań ze znaną promotorką książek i czytelnictwa, współprowadzącą telewizyjny program „Xięgarnia”. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Filip Łobodziński, autor tomu „Duszny kraj”, który zawiera tłumaczenia utworów Boba Dylana.

Piosenki tego wybitnego artysty zagra i zaśpiewa Piotr Krupa. Na gitarze będzie mu towarzyszyć Grzegorz Donatowicz

8 maj 2017 11:00 - 14 maj 2017 18:00(GMT+02:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A