Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni

WANDA WASILEWSKA. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP WOLNY

25lis18:0020:30WANDA WASILEWSKA. SPEKTAKL TEATRALNY. WSTĘP WOLNY18:00 - 20:30(GMT+01:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorStowarzyszenie Myślących Pozytywnie i Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Szczegóły wydarzenia

Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie, Klub Teatralny „DYKTA” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zapraszają na spektakl „WANDA WASILEWSKA” w reżyserii Aleksandry Skorupy. W roli głównej wystąpi Kamila Banasiak.

Spektakl został nagrodzony Grand Prix podczas 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego 2016.

Spektakl jest próbą „uczłowieczenia” posągu i podania w wątpliwość jednoznaczną ocenę postępowania Wandy Wasilewskiej. Dla pokolenia urodzonego po 1989 roku spektakl może być z kolei okazją do poznania tej postaci, która praktycznie nie pojawia się na lekcjach historii.

Tekst pisany jest z trzech perspektyw. Z jednej strony mamy rok 2016, by za chwilę móc przenieść się w czasy przedwojenne czy lata 50-te, będące okresem największej działalności politycznej Wandy. Tutaj biografia pojedynczego człowieka splata się z biografią państwową. Wanda staje się niejako postacią tragiczną, chociaż nie zależy nam na jej odbrązawianiu.

Ciekawe w tym kontekście staje się zmaganie młodej aktorki, nie znającej wcześniej Wandy, z kimś, kto pokoleniu jej rodziców kojarzy się z najgorszym stalinowskim okresem. Aktorka Kamila Banasiak próbuje wcielić się w postać odległą od niej historycznie i mentalnie. To tutaj łączy się przeszłość z teraźniejszością.

Co by się stało, gdyby Wanda Wasilewska przybyła do nas 52 lata od własnej śmierci? Co mogłaby powiedzieć? Za czym tęsknić? Jak patrzyłaby na współczesną Polskę? Takie pytania i wiele innych zadajemy, nie na wszystkie znajdując jednoznaczną odpowiedź.

WANDA WASILEWSKA
Reżyseria: Aleksandra Skorupa
Scenografia: Aleksandra Skorupa
Występuje: Kamila Banasiak

Wydarzenie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Monodram: „Mały teatr, duża sztuka”

Godzina

25 listopad 2017 18:00 - 20:30(GMT+02:00)

Lokalizacja

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A

Pozostałe wydarzenia

Poczytalnia

Wyznacz trasę

Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ