WIECZÓR Z OPERĄ. CARMEN. WSTĘP: 25 ZŁ

27paź18:0019:30WIECZÓR Z OPERĄ. CARMEN. WSTĘP: 25 ZŁ18:00 - 19:30(GMT+02:00) Poczytalnia, Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A OrganizatorMiejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Zapraszamy wszystkich miłośników sceny operowej na drugie spotkanie w ramach cyklu Wieczór z operą. Tym razem zaproszeni artyści zaśpiewają najpopularniejsze arie i duety z „Carmen” Georges’a Bizeta. W ramach komentarza zostanie przedstawiona tradycja wykonawcza dzieła, jego polskie tradycje oraz aktualne trendy inscenizacyjne na największych scenach świata.

Wystąpią:

JOANNA CORTES – od 1992 roku jest solistką Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, na deskach której śpiewała m.in. Lady Makbet w Makbecie Verdiego, Salome Straussa, Toscę Pucciniego, Halkę Moniuszki, Fedorę Giordana, Carmen Bizeta, Abigaille w Nabuccu Verdiego, Adalgizę w Normie Belliniego, Zyglindę w Walkirii Wagnera oraz Piłę w operze Ubu Rex Pendereckiego. W inscenizacjach Mariusza Trelińskiego śpiewała partie: Hrabiny w Andrei Chénier Giordana, Łariny w Onieginie i Hrabiny w Damie pikowej Czajkowskiego, Flory Bervoix w Traviacie Verdiego. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą. Współpracowała między innymi z Krzysztofem Pendereckim biorąc udział w wykonaniach jego „Dies Irae”, „Polskiego Requiem”, „Te Deum”, „Ubu Rexa” oraz „Diabłów z Loudun”. Duet z opery „Carmen” śpiewała z Placido Domingo, podczas pamiętnego koncertu Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi „Serce za Serce”, w Zabrzu (1992). W maju 2010 roku otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie Zasłużony Dla Kultury – Gloria Artis.

SYLWESTER KOSTECKI – współpracuje ze scenami operowymi całego kraju, występował również na wielu scenach i estradach Europy i USA. Ma w dorobku bogaty repertuar operowy, operetkowy i oratoryjny zaśpiewał na scenie ponad 1200 spektakli i koncertów m.in.: W.A.Mozart Dyrektor teatru, Mąż zawiedziony, L.van Beethoven Fidelio, C.M. von Weber Der Freishütz, V.Bellini Norma, G.Verdi Nabucco, Traviata, Ernani, Don Carlos, Aida, Stiffelio, Un Ballo in Maschera, La Forza del destino, Otello, G.Puccini Tosca, Madama Butterfly, P.Mascagni Cavalleria Rusticana, A.Boito Mefistofele, A.Ponchielli La Gioconda, A.Radziwiłł Faust, G.Bizet Carmen, R.Wagner Parsifal, Tannhäuser, M.Musorgski Borys Godunow, St.Moniuszko Straszny dwór, Halka, G.Gershwin Porgy & Bess, R.Waters Ça ira, K.Penderecki Diabły z Loudun,I.Kálmán Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica, F.Lehár Kraina uśmiechu, Wesoła wdówka, Cygańska miłość, J.Strauss Baron cygański, Wiedeńska krew, Noc w Wenecji, J.Offenbach Orfeusz w piekle, J.Gilbert Cnotliwa Zuzanna, E.Künneke Kuzynek z Honolulu, J.Bock Skrzypek na dachu. W.A.Mozart Requiem, L.van Beethoven IX Symfonia, G.Verdi Requiem, G.Puccini Messa di Gloria.

Prowadzenie wieczoru:

SŁAWOMIR PIETRAS – wybitny znawcy opery i baletu, menadżer kultury, dyrektor naczelny polskich teatrów operowych w Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał tytuł Zasłużonego Działacza Kultury.

Bilety w cenie 25 zł, sprzedaż: 22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl

Bilet można również kupić wpłacając pieniądze na nasze konto:

Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie
69 2030 0045 1110 0000 0335 1280

W tytule podać: ile szt. biletów, imię i nazwisko, „Wieczór z operą. Carmen 27.10.2018”

Organizatorami cyklu Wieczór z operą są Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie. Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta w Legionowie.

ZAPRASZAMY!

27 październik 2018 18:00 - 19:30(GMT+02:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A