WIECZÓR Z OPERĄ. TWÓRCZOŚĆ STANISŁAWA MONIUSZKI. BILET: 30 ZŁ

10lut18:0019:30WIECZÓR Z OPERĄ. TWÓRCZOŚĆ STANISŁAWA MONIUSZKI. BILET: 30 ZŁ

Zapraszamy wszystkich miłośników sceny operowej na trzecie spotkanie w ramach cyklu Wieczór z operą. Tym razem zaproszeni artyści zaśpiewają najpopularniejsze arie i pieśni z utworów Stanisława Moniuszki. Spotkanie z jego twórczością odbędzie się z okazji 200. rocznicy urodzin artysty. Wieczór poprowadzi SŁAWOMIR PIETRAS. Wystąpią:

KAROLINA WIECZOREK – sopran.

Absolwentka Liceum Muzycznego w Katowicach im. K. Szymanowskiego, gdzie uzyskała tytuł zawodowy: muzyk-instrumentalista specjalizacji gry na fortepianie pod kierunkiem mgr Liubow Nawrockiej. W roku 2005 – 2007 studentka Akademii Muzycznej w Katowicach im. Karola Szymanowskiego, na wydziale wokalno-instrumentalnym w klasie śpiewu ad. II st. Agaty Kobierskiej. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr Katarzyny Oleś-Blacha (śpiew z wyróżnieniem). Nieprzeciętna biegłość głosu, którą posiada predysponuje ją do wykonywania skomplikowanych partii koloraturowych dzieł m.in. Haendla, Vivaldiego, Purcella, Mozarta, Donizettiego, Rossiniego, Belliniego.

ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu doc. Romana Węgrzyna. Debiutował w 1990 roku partią Clema w Małym kominiarczyku Brittena w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie do dziś jest solistą. W repertuarze posiada blisko 70 partii operowych. Śpiewał pod batutami takich dyrygentów, jak: Lorin Maazel, Noam Sheriff, Jiri Belohlavek, Jonas Kovacs, Kurt Masur, Nello Santi, Jerzy Semkow, Stanisław Skrowaczewski, Zygmunt Latoszewski, Jan Krenz, Jerzy Satanowski, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit, Grzegorz Nowak, Kazimierz Kord, Jacek Kaspszyk oraz z takimi artystami, jak: Renato Bruson, Lucia Aliberti, Alan Titus, Soile Isokoski, Alberto Cupido, Siegfried Jerusalem, Joane Altmeier, Evgeni Nesterenko, Andreas Schmidt, Ning Liang, Eva Marton, Sylvia Geszty czy Andrzej Dobber. Wykonał wszystkie dzieła oratoryjne Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Laureat pierwszej edycji nagrody Ministra Kultury i Sztuki „Ad Astra”. W 2012 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis” oraz od Prezydenta Krakowa Odznakę „Honoris Gratia”. Artysta został wybrany wraz z Dariuszem Stachurą i Pawłem Skałubą Osobowością Roku 2015 w dziedzinie muzyki. (fot. arch. TW-ON)

Na pianinie będzie im towarzyszyć Sebastian Badziągowski.

Bilety w cenie 30 zł, sprzedaż: 22 732 00 36 wew. 104
info@bibliotekalegionowo.pl

Bilet można również kupić wpłacając pieniądze na nasze konto:

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
42 1090 1841 0000 0001 4149 6899

W tytule podać: ile szt. biletów, imię i nazwisko, „Twórczość Stanisława Moniuszki 10.02.2019”

(Niedziela) 18:00 - 19:30(GMT+00:00)

Poczytalnia

Legionowo, ul. Tadeusza Kościuszki 8A