29 czerwca otwieramy bibliotekę!

W poniedziałek, 29 czerwca, wprowadzamy kolejny etap otwierania biblioteki.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi. Przestrzeganie zasad sprawi, że wszyscy będziemy czuć się bardziej komfortowo, a obsługa będzie przebiegała sprawnie.

Wypożyczanie – Poczytalnia, Filia nr 1:
(Filia nr 2 i Filia nr 3 zamknięte do odwołania)

1. Wszystkie osoby wchodzące do biblioteki zobowiązane są do stosowania własnych środków ochrony osobistej – maseczek zasłaniających usta i nos. Osoby, które z ważnych powodów nie mogą nosić maseczki, będą obsłużone w punkcie przyjmowania zwrotów, bez możliwości wolnego dostępu do księgozbioru.

2. Wprowadzamy obowiązek dezynfekcji dłoni i własnych rękawiczek na przygotowanych stanowiskach w bibliotece.

3. Wypożyczenia zbiorów i odbioru rezerwacji można dokonać przy ladzie bibliotecznej. Zwrot zbiorów jest możliwy przed drzwiami głównymi do biblioteki, na 1. piętrze.

4. Dozwolony jest wolny dostęp do półek. Przed przyjściem zalecamy dokonanie rezerwacji do 5 wybranych tytułów drogą telefoniczną 22 732-00-36, w. 102 lub mejlową:  wypozyczalnia@bibliotekalegionowo.pl. Należy podać numer karty bibliotecznej, imię i nazwisko.

5. Dostępność książek można sprawdzić pod adresem https://www.bibliotekalegionowo.pl/nasze_zbiory/

6. Udostępniamy do wypożyczenia książki, audiobooki, filmy. Wstrzymane jest udostępnianie czasopism.

7. Po zwrocie zbiory są poddawane 3-dniowej kwarantannie.

8. Usługi skanowania i kserowania realizuje wyłącznie bibliotekarz.

9. Wydruki realizowane są wyłącznie po przesłaniu mejlem na adres wypozyczalnia@bibliotekalegionowo.pl gotowego pliku do wydruku.

10. Do odwołania wstrzymane jest:
– udostępnianie prasy, gier planszowych, kącika dziecięcego,
– udostępnianie komputerów i internetu oraz konsol do gier,
– korzystanie z pomieszczeń (w tym toalet, ze względów sanitarnych toalety będą dostępne na parterze, na dworcu PKP) i zasobów na miejscu.

11. Do odwołania obowiązują nowe godziny otwarcia: pn.-śr. 13.00-19.00, czw.-pt. 11.00-17.00. Co godzinę następuje kilkuminutowa przerwa na dezynfekcję lady bibliotecznej.

12. W Poczytalni może przebywać w danym momencie maksymalnie 10 czytelników.

13. W Filii nr 1 zbiory podaje wyłącznie bibliotekarz, czytelnicy nie mają dostępu do księgozbioru.

Zapraszamy serdecznie.
Jednocześnie z góry dziękujemy za wyrozumiałość i stosowanie się do zaleceń podczas wizyt w bibliotece.