15.05.2020: Godziny pracy biblioteki od 18 maja

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie od 18 maja 2020r. wprowadza nowe godziny otwarcia. W Poczytalni od poniedziałku do środy w godzinach 13-19 oraz w czwartki i piątki w godzinach 11-17 będą przyjmowane zwroty zbiorów ze wszystkich placówek oraz wydawane rezerwacje i zamówienia telefoniczne i internetowe. Poczytalnia będzie do odwołania nieczynna w soboty. Filie pozostaną nieczynne do odwołania. O ewentualnych zmianach będziemy na bieżąco informować.

Drodzy Użytkownicy,

Ze względów bezpieczeństwa w czasie drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie będzie pracować według następujących zasad:

1. Otwarcie biblioteki głównej (Poczytalnia, ul. Tadeusza Kościuszki 8A) nastąpi 11 maja 2020 r. Pozostałe placówki (Filia nr 1 przy ul. Husarskiej, Filia nr 2 przy Alei Róż, Filia nr 3 przy ul. Gen. Bolesława Roi) będą nadal nieczynne do odwołania.

2. Działalność Poczytalni zostanie ograniczona do przyjmowania zwrotów zbiorów (również tych wypożyczonych w filiach bibliotecznych), które zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej zostaną poddane kwarantannie. Zwroty będą przyjmowane na parterze budynku dworca (wejście od Józefa Piłsudskiego) w godzinach: 11.00-17.00 od poniedziałku do piątku.

3. Wypożyczanie książek rozpocznie się 18 maja 2020 r. Czytelnicy nie będą jednak mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Biblioteka będzie realizować jedynie rezerwacje telefoniczne pod nr tel. 22 732 00 36 w. 102 i internetowe za pośrednictwem strony bibliotekalegionowo.pl/nasze_zbiory. Zamówione książki będzie można odebrać na parterze budynku dworca, przy wejściu znajdującym się obok stanowiska wypożyczalni samochodów, po dokonaniu rezerwacji i otrzymaniu potwierdzenia (telefonicznego lub mejlowego), że książka jest gotowa do odbioru. Możliwość rezerwacji zostanie uruchomiona 13 maja. Punkty przyjmowania i wydawania książek zostaną w widoczny sposób oznakowane.

4. Stanowiska wypożyczeń i zwrotów zostaną przygotowane zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Zostaną one zabezpieczone płytą pleksi umożliwiającą przekazywanie książek. Pracownicy obsługujący czytelników będą wyposażeni w rękawiczki jednorazowe oraz przyłbice ochronne.

5. Korzystanie przez Czytelników z maseczek ochronnych zakrywających usta i nos jest obowiązkowe. Zalecamy stosowanie rękawiczek oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych Czytelników.

6. Do odwołania wstrzymujemy zapisy nowych czytelników.

7. Do odwołania nie będą się także odbywać spotkania, imprezy i wydarzenia artystyczne, a także zajęcia dydaktyczne. Zamknięte będą też czytelnie, nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów, ksero i skanera.

8. Pełny dostęp do oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie będzie możliwy po całkowitym zniesieniu ograniczeń związanych z COVID-19.

Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki.
Dbajmy o nasze zdrowie, o siebie nawzajem.
W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować na bieżąco i wprowadzać zmiany funkcjonowania biblioteki.