Dobra zmiana. Film i wystawa

Projekcja filmu dokumentalnego Konrada Szołajskiego, spotkanie z autorem, otwarcie wystawy rysunku satyrycznego legionowskiego artysty-grafika Marka Dąbrowskiego. To wszystko złożyło się na wieczór pod jakże wymownym hasłem – DOBRA ZMIANA.

Punktem wyjścia filmu dokumentalnego i wystawy jest aktualna sytuacja w Polsce. Konflikt między zwolennikami i przeciwnikami „dobrej zmiany” oraz mur, który podzielił kraj, uniemożliwiając jakikolwiek dialog, stał się tłem dla ludzkich historii opowiedzianych od kulis – tak, jak reporterzy telewizyjni nie mogą tego zrobić. Konrad Szołajski, reżyser i scenarzysta, w rozmowie z Wojtkiem Kałużyńskim, opowiedział o swoich inspiracjach i obrazie, który powstał w oparciu o aktualne polityczne i społeczne zawirowania w kraju.

Marek Dąbrowski, jak to ma w zwyczaju, zaprezentował niewielki ułamek swojej satyryczno-karykaturowej twórczości. Krytyka polityczna w jego wykonaniu to całe serie rysunków i wiersze pisane na pohybel głupoty i zakłamania. Czy trafne – to już każdy odbiorca musi ocenić sam.