Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Ferie w bibliotece

W poniedziałek 28 stycznia w Poczytalni rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci pod wspólnym tytułem  „Podróże w czasie i przestrzeni.” W pierwszym tygodniu uczestnicy zajęć poznawali przestrzeń kosmiczną, w drugim wyruszyli do starożytnego Egiptu.

Uroczyste otwarcie Szkoły Kosmicznych Podróżników było poprzedzone rejestracją uczestników kosmicznej misji. W trakcie gwiezdnej podróży załoga mogła nieco zmienić obowiązujący w naszej galaktyce układ planet dodając własne. Dzięki temu kosmos zyskał kilka nowych gwiezdnych układów:) W kolejnych dniach biblioteczni kosmonauci próbowali dogadać się z kosmitami, projektowali nowe skafandry, rakiety, by w końcu zbudować nowoczesną bazę na Marsie. Pierwszy tydzień ferii zakończył się wręczeniem dyplomów i pasowaniem na Kosmicznego Podróżnika

W drugim tygodniu ferii dzieciaki zeszły z nieba na Ziemię. W ramach zajęć w Bibliotece wyruszyli wehikułem czasu w podróż do Starożytnego Egiptu. Uczestnicy poznali osiągnięcia dawnej cywilizacji. Zobaczyli jak Egipcjanie żyli, w co wierzyli i co po sobie zostawili. Aby lepiej poznać życie i kulturę Starożytnego Egiptu w trakcie zajęć dzieci między innymi wykonały malowidła faraonów na wielkich szarych papierach,  zbudowali z klocków lego świątynię i piramidy, jako kandydaci na skrybów uczyli się pisać i odczytywać hieroglify. Ulubioną zabawą w tym tygodniu była… „sałatka egipska”. Na zakończenie zajęć przybył do Poczytalni sam Faron w podwójnej złotej koronie Dolnego i Górnego Egiptu, który wręczył każdemu dziecku imienny Certyfikat ukończenia kursu I stopnia z Egiptologii.


Galeria


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.