Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA. Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2023

10 listopada odbyło się webinarium podsumowujące Tydzień Bibliotek 2023 zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Przewodnicząca SBP, dr Barbara Budyńska, krótko podsumowała zrealizowane wydarzenia. Kolejnym punktem programu były wystąpienia laureatów konkursu na kampanię społeczno-edukacyjną.
Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie reprezentowała Karolina Błaszczak-Modzelewska, zastępczyni dyrektora biblioteki, która opowiedziała o „Bibliotece jako domu inicjatyw”, czyli planie działań bibliotekarzy legionowskich, który powstał zgodnie z koncepcją biblioteki jako miejsca do życia.
Wystąpienia laureatów konkursu dostarczyły uczestnikom webinarium przykładów udanych kampanii społeczno-edukacyjnych, dowodząc przy tym kreatywności i zaangażowania lokalnych społeczności w organizację wydarzeń. Ogłoszono też konkurs na hasło Tygodnia Bibliotek w 2024 roku – to użytkownicy bibliotek zadecydują, na czym skupią się przyszłoroczne działania.