Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Nasz Tydzień Bibliotek

Z okazji Tygodnia dla naszych najmłodszych, młodych i tych nieco starszych czytelników przygotowaliśmy szereg atrakcji: grę terenową, wystawę, a na finał spotkanie z twórczością Boba Dylana. A wszystko zaczęło się od… leżaków promujących nasze imprezy.

„Książka to nie wino, leżakować nie powinna” – tym hasłem zaprosiliśmy mieszkańców Legionowa do naszej biblioteki. Na mieście pojawiły się leżaki z książkami, a sam napis zachęcał do tego, żeby nie pozwolić im leżeć nie tylko na leżakach, ale przede wszystkim na półkach. Udało się:) Wzmożony ruch przy ladzie był tego najlepszym dowodem.

Jedną z głównych atrakcji legionowskiego Tygodnia Bibliotek była gra terenowa „Znajdź Białego Kruka”. Czytelnicy wcielali się w niej w role detektywów i w całym mieście szukali śladów, które naprowadzą ich na trop starodruków ukradzionych z miejskiej biblioteki. Innowacyjność tej zabawy polegała na tym, że wykorzystaliśmy w niej nowoczesne technologie. Do tego, aby wygrać markowy tablet, który był główną nagrodą w tej grze, należało po pierwsze, mieć smartfona, zainstalować w nim aplikację, która pozwalała na sczytywanie śladów, które zostawił złodziej, a następnie na podstawie tych wskazówek dotrzeć do miejsca, gdzie ten biały kruk był ukryty. Udało się to 12 osobom. Interaktywne gry przygotowano również dla młodszych czytelników. W ramach Tygodnia Bibliotek można też było między innymi obejrzeć wystawę zdjęć autorstwa dwóch pasjonatów fotografii związanych z Legionowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku: Zbigniewa Oczkowicza i Czesława Karpińskiego. Ich prace dokumentowały siedem miesięcy funkcjonowania Poczytalni.

Na finał do Legionowa przyjechał natomiast Filip Łobodziński. Był on gościem Agaty Passant – znanej popularyzatorki literatury, która od maja w legionowskiej bibliotece realizuje cykl spotkań „Pasja Passent, czyli świat książki według Agaty”. Jest to przedsięwzięcie, które prowadzimy wspólnie ze Stowarzyszeniem Myślących Pozytywnie. Pierwsze spotkanie było poświęcone antologii tekstów Boba Dylana zatytułowanej „Duszny kraj”.

Podczas niedzielnego (14 maja) spotkania można było też posłuchać jak brzmią one z muzyką. Oprócz Agaty Passent i Filipa Łobodzińskiego, gościem Poczytalni był też bowiem Piotr Krupa – wokalista i gitarzysta, który wykonał kilka utworów Dylana. Akompaniował mu Grzegorz Donatowicz.


Galerie zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.