Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

O mowie nienawiści i hejcie

W Poczytalni poruszamy wszelkie tematy. Ostatnio spotkaliśmy się z młodzieżą, żeby porozmawiać o mowie nienawiści i hejcie.

Do tego spotkania zainspirowała nas książka https://www.humanityinaction.org/wp-content/uploads/2022/02/22_HEJT_MOWA_NIENAWISCI_WEB-with-cover.pdf oraz akcja „O mowie nienawiści i hejcie”, której organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także Fundacja Humanity in Action Polska.

Pojęcia „mowa nienawiści” i „hejt”, choć częste w codziennym języku, są nadal trudne do zdefiniowania. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów z chęcią wzięli udział we wszystkich ćwiczeniach oraz w quizie i pozytywnie zaskakiwali nas swoją dojrzałością oraz ciekawymi spostrzeżeniami. Jesteśmy pod wrażaniem ich refleksji!

Jesteśmy dumni, ponieważ uczennice i uczniowie opuścili naszą bibliotekę z szerszą wiedzą na temat omawianych zjawisk. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować ich do reagowania na hejt i mowę nienawiści, bo „ważne jest, by każdy zrobił COŚ”.

Na ręce wychowawczyni przekazaliśmy w prezencie egzemplarz książki „O mowie nienawiści i hejcie”, zwycięska drużyna otrzymała drobne upominki, a wszyscy uczestnicy dostali cukierki z sercem, którymi postanowili obdarować bliskie im osoby, żeby dzielić się swoją pozytywną energią.

Relacje z wydarzenia przedstawiamy w formie komiksu. Zachęcamy do przeczytania.

Książki niebawem będą dostępne do wypożyczenia.

KomiksShare Post