Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Piraci, kowboje i skarby

Dobiegła końca kolejna edycja „Lata w mieście”, w tym roku organizowana pod hasłem „Ahoj przygodo!”. Tydzień pierwszy upłynął pod piracką banderą, a drugi – pod znakiem poszukiwaczy skarbów.
W tym roku na legionowskiej wydmie przycumował okręt piracki, a jego załoga w krótkim czasie zajęła pierwsze piętro położonej przy Centrum Komunikacyjnym Poczytalni. Piraci okazali się jednak nie tak straszni, dostarczając młodym legionowianom wielu wakacyjnych wrażeń.
Od 31 lipca do 11 sierpnia w godzinach 10 – 12 pierwsze piętro Poczytalni przemieniało się w krainę nieustraszonych korsarzy i wytrwałych poszukiwaczy skarbów. Nie zabrakło starych map, zaszyfrowanych wskazówek, przedzierania się przez pełną węży dżunglę, demaskowania rabusiów i oczywiście… ukrytego skarbu! Pojawił się nawet prawdziwy śpiewający pirat.
Morskie wojaże zaprowadziły naszych uczestników na dwie wycieczki: do odległej Krainy Westernu, pełnej Indian i kowbojów, a także do położonego nieopodal Mińska Mazowieckiego Gospodarstwa na KOŃcu Wsi, na którym odkryli jak żyli w dawnych czasach chłopi pańszczyźniani.
W całej zabawie znalazło się miejsce i na odrobinę nauki – po przemierzeniu pełnej pułapek drogi i odegraniu pirackiego hymnu dzieci musiały zmierzyć się z kawałkiem historii – reliktami starożytnych cywilizacji.


Galeria zdjęć i film


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.