Siedzenie ma znaczenie – warsztaty z fizjoterapeutką i terapeutką integracji sensorycznej

W ramach dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu pod nazwą „Biblioteka Rodzin”, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na bezpłatne warsztaty z ekspertem.

W sobotę 7 maja w godzinach 12:00 – 14:00 w Poczytalni pojawi się Aleksandra Jaworska – fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej, która specjalizuje się w pracy z dziećmi z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami genetycznymi, chorobami nerwowo mięśniowymi oraz wadami postawy.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas pierwszej, ekspertka przedstawi praktyczne wskazówki na temat postawy ciała w siadzie i staniu. Wyjaśni, jak osiągnąć prawidłową pozycję dziecka, uwzględniając jego dysfunkcje i potrzeby. Omówi również wpływ czynników zewnętrznych na skupienie uwagi dziecka na nauce. Druga część spotkania będzie przeznaczona na wyjaśnienie wątpliwości uczestników oraz na pytania, które można wysłać do 4 maja na adres pytania@bibliotekalegionowo.pl

Na zajęcia w ramach projektu Biblioteka Rodzin organizatorzy zapraszają rodziców wraz z dziećmi w każdym wieku. W czasie warsztatów maluchami zajmą się animatorzy z Poczytalni. Osoby, które wezmą udział w spotkaniach ze względów zawodowych, otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego