Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Spektakl w Poczytalni

Już w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 19.00 w Poczytalni odbędzie się wyjątkowy spektakl teatralny. Zapraszamy!

„Bądź przyjemna”, „złość piękności szkodzi”, „jaka nieelegancka mowa”, „taka pani niemiła” – znacie to skądś? Czy zdarza się, że przez tłumione emocje mózg wam czasem eksploduje? A może zastygłe w bezradnym otępieniu szukacie ukojenia w dziesiątym pączku z lukrem? Zamiast gadać pod nosem, beblać, bełkotać same do siebie – dołączcie do nas: antybohaterek. Uwolnijmy frustrację. Ten gniew. Pozwólmy sobie na to, a świat nabierze nowych barw. Serio.

Zapraszamy na „Schwarzcharakterki” – spektakl, który łącząc elementy stand-up’u, czarnej komedii i groteski, opowiada o kobiecym prawie do bycia sobą w gniewie. Postaci nie wpisują się w stereotyp łagodnej kobiecości, z różnych powodów mają dość, ich ciała krzyczą, a tłumiona przez lata złość domaga się uwagi. Przyjrzymy się nadużyciom wobec kobiet; nadużyciom, które są usprawiedliwiane tradycją, które od tylu lat bywają standardem traktowania, które są tolerowane obyczajowo.

Przygotujcie się na pełen autoironii, tragikomiczny rollercoaster. Aktorki staną w obronie podstawowego prawa swoich postaci – do wyrażania siebie.

„Schwarzcharakterki” w reżyserii Julii Mark to druga, po kieleckiej prapremierze, inscenizacja błyskotliwego, przewrotnego tekstu Martyny Wawrzyniak, który w 2021 roku znalazł się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Muzykę napisał Wiktor Stokowski („Pożar w Burdelu”). W role antybohaterek wcielają się Hanka Chojnacka – Gościniak i Katarzyna Anzorge.

Bilety w cenie 35 zł można nabyć w bibliotece lub przez stronę internetową: EKOBILET

Share Post
Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ