Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Studio Filmowe “Zorza” wystartowało!

“Nic o nas”, film dokumentalny o dzieciach z 16 krajów, obejrzało 18 i 19 września łącznie 144 uczniów z 7 klas. Tak zostało zainaugurowane Studio Filmowe “Zorza”, czyli druga część kinowo-filmowego projektu.

Studio Filmowe „Zorza” to cykl zajęć zorganizowanych dla grup szkolnych. Będą to nie tylko seanse, ale też warsztaty filmowe, dyskusje i projekty współtworzone przez uczniów, nauczycieli i filmowców zaproszonych do Poczytalni. Uczniowie będą mogli aktywnie sprawdzić się w roli twórców, a nie tylko odbiorców, dowiedzieć się jak robi się filmy i jak rozumieć to co widzą w kinie i telewizji. A wszystko w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Kultura-Interwencje” 2019.

Po inauguracyjnym seansie uczniowie napisali swój własny scenariusz na tematy, które ich najbardziej interesują: przemoc w szkole, tajemniczy kantorek pani woźnej, zanieczyszczenie środowiska, a także przeciążenie nauką i niedofinansowanie edukacji. Potem próbowaliśmy swoich sił w kręceniu pierwszych etiud. Przed nami jeszcze dwa spotkania i wiele radości.

Bardzo dziękujemy legionowskim partnerom naszego projektu za przybycie: Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 2.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

X