Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Studio Filmowe „Zorza” wystartowało!

„Nic o nas”, film dokumentalny o dzieciach z 16 krajów, obejrzało 18 i 19 września łącznie 144 uczniów z 7 klas. Tak zostało zainaugurowane Studio Filmowe „Zorza”, czyli druga część kinowo-filmowego projektu.

Studio Filmowe „Zorza” to cykl zajęć zorganizowanych dla grup szkolnych. Będą to nie tylko seanse, ale też warsztaty filmowe, dyskusje i projekty współtworzone przez uczniów, nauczycieli i filmowców zaproszonych do Poczytalni. Uczniowie będą mogli aktywnie sprawdzić się w roli twórców, a nie tylko odbiorców, dowiedzieć się jak robi się filmy i jak rozumieć to co widzą w kinie i telewizji. A wszystko w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Kultura-Interwencje” 2019.

Po inauguracyjnym seansie uczniowie napisali swój własny scenariusz na tematy, które ich najbardziej interesują: przemoc w szkole, tajemniczy kantorek pani woźnej, zanieczyszczenie środowiska, a także przeciążenie nauką i niedofinansowanie edukacji. Potem próbowaliśmy swoich sił w kręceniu pierwszych etiud. Przed nami jeszcze dwa spotkania i wiele radości.

Bardzo dziękujemy legionowskim partnerom naszego projektu za przybycie: Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 2.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.