Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Violetta Ozminkowski na zakończenie Nocy Bibliotek

Ostatnim akordem legionowskiej odsłony Nocy Bibliotek (niedziela 4 czerwca) było spotkanie autorskie z Violettą Ozminkowski, autorką bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej „Sztuka kochania gorszycielki”.

Gościem specjalnym drugiego spotkania z cyklu „Pasja Passent, czyli świat książki według Agaty” była Violetta Ozminkowski, autorka bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej, współautorka biografii Marka Edelmana „Pan Doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko” oraz redaktorka książki Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka”.

– Biografie mają to do siebie, że pozwalają bliżej poznać osobę, o której się pisze. Czasem jest to przyjemne, czasem wręcz bolesne. Był taki moment, że szczerze Wisłockiej nienawidziłam. Potem jednak czerpałam z niej garściami, wiele się od niej nauczyłam – mówiła podczas spotkania Violetta Ozminkowski. – Choć sama Wisłocka twierdziła, że nie ma nic do ukrycia, jej życie było pełne tajemnic, osobistych dramatów i cierpienia. Starałam się odkryć ją na nowo, pokazać całą, bez retuszu. Książka została napisana na podstawie rozmów z córką Michaliny Wisłockiej, a także dotąd niepublikowanych pamiętników.

Po spotkaniu rozmowa z autorką „Sztuki kochania gorszycielki” przeniosła się do kuluarów Poczytalni. Tam też Violetta Ozminkowski podpisywała swoją książkę.


Galeria zdjęć


Share Post
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.