Witaj w naszej cyfrowej Poczytalni
 

Zabawy literackie z Szymborską – zgłoszenia do piątku!

Jeszcze do piątku (23 lutego) czekamy na zgłoszenia do zabaw literackich z Szymborską. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i odkrycia naszego literackiego kubika lub śledzenia postów na profilu na Facebooku: Biblioteka Legionowo.

W zeszłym roku obchodziliśmy Rok Wisławy Szymborskiej, który przez Wydawnictwo Znak został zwieńczony wydaniem książki „Zabawy literackie”, zawierającej przykłady mniej poważnej twórczości Noblistki, która przez całe swoje życie w towarzystwie znajomych umilała sobie czas układając lekkie i absurdalne rymowanki, czy tworząc frywolne limeryki. Okazją do tego typu zabaw literackich były wszelkiego typu spotkania (np. cotygodniowe „żurfiksy” w mieszkaniu poetki, wspólne podróże, czy pobyty w zakopiańskim Domu Pracy Twórczej). Powstały w ten sposób zupełnie nowe formy poetyckie, takie jak np. metzyje, moskaliki, odwódki, altruitki, kiziostychy czy rajzefiberki.

Przedłużając celebrowanie roku poetki, chcielibyśmy zaprosić Państwa do twórczego spotkania z jej bardziej swobodnymi dziełami i spróbowania swoich sił w ich układaniu. Do 23 lutego w bibliotece można zapoznać się z zasadami tworzenia adoraliów, altruitek, moskalików i lepiejów i stworzyć własne utwory tego typu. Instrukcje można znaleźć także na Facebooku biblioteki i tam zgłaszać swoje propozycje rymowanek. Najciekawsze prace zostaną przez nas nagrodzone. Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem: REGULAMIN KONKURSU.

A tych z Państwa, którzy płoną z ciekawości, czym do licha są te całe kiziostychy, zachęcamy do lektury „Zabaw literackich”, które są już dostępne w naszych zbiorach.

Share Post
Brak komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ